• $ 6,7862
  • € 7,4788
  • 374.855
  • 104954
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
18 Nisan 2019 Perşembe 14:27 | Son Güncelleme:

Diriliş Ertuğrul'da yeni bir ayrılık daha! Ünlü isim diziye veda etti

Diriliş Ertuğrul dizisi 144. son bölümü ile 17 Nisan Çarşamba akşamı sevenleriyle buluştu. Heyecanın bir an olsun eksik olmadığı Diriliş Ertuğrul'da bu hafta Moğol komutana Alıncak'ı canlandıran Engin Benli diziye veda etti.

Diriliş Ertuğrul dizisi 144. son bölümü ile 17 Nisan Çarşamba akşamı sevenleriyle buluştu. Heyecanın bir an olsun eksik olmadığı Diriliş Ertuğrul'da bu hafta Moğol komutana Alıncak'ı canlandıran Engin Benli diziye veda etti.
TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’da Moğol komutanı Alıncak'ı canlandıran Engin Benli, 144. son bölümde diziye veda etti. Yayınlandığı günden bu yana izlenme rekorları kıran, sadece kendi gününde değil hafta boyunca yayınlanan tüm dizi ve programları aldığı izlenme oranları ile açık ara ile geride bırakan Diriliş Ertuğrul, Türkiye’yi uluslararası birçok platformda da başarı ile temsil ediyor.

Başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın yer aldığı, Osmanlı Devleti’nin temellerinin atılmasını sağlayan Ertuğrul Gazi’nin hikâyesinden esinlenerek ekrana aktarılan Diriliş Ertuğrul, geçmişe ışık tutarken tüm izleyicileri de tek çatı altında birleştiriyor.

Dev Prodüksiyonu, dönem kostümleri ve kendine ait dünyasıyla büyük beğeni toplayan Diriliş Ertuğrul, Türk televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmaya da devam ediyor. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği dizi destansı başarısını yayınlanan her bölümüyle sürdürüyor.

Çarşamba akşamlarının reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul, 144.son bölümü ile izleyenleri ekrana kilitledi. Güçlü oyuncu kadrosu ve hikayesi ile dikkat çeken ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'da yine bir ayrılık yaşandı. Lefke kalesinde görevli Dragos’un adamı Uranos'u canlandıran Uğur Karabulut geçtiğimiz hafta diziden ayrılmıştı. Bu hafta ise Engin Benli diziye veda etti.

 

Noyan'dan sonra Moğol komutanı olarak görev alan Alıncak, Dragos'un isteği üzerine Bamsı'yla oğluna karşılık takas edilir. Alıncak Ertuğrul'un sakladığı yerden Bamsı tarafından kurtarılır. Düştüğü tuzağı sonradan anlayan Bamsı büyük bir pişmanlık yaşar. Ancak Ertuğrul Bey, Dragos ve Moğol Komutanı Alıncak’a karşı büyük mücadele vererek Bamsı'nın düştüğü tuzağı bozar. Bamsı öldürülmek üzereyken Ertuğrul bey tarafından kurtarılırken Moğol Komutanı Alıncak orada öldürülür. Dragos ise Söğüt'te infaz edilmek üzere esir alınır.

Merakla beklenen Diriliş Ertuğrul 145. yeni bölüm fragmanı yayınlandı.Tekden Film tarafından hayata geçirilen Diriliş Ertuğrul dizisi 145.yeni bölümünde ise Dragos'u Ertuğrul'un elinden kurtarmaya çalışan Albastı'nın akıbeti belli olacak. Yeni bölüm fragmanı izleyen kişiler 'Bamsı ölecek mi' sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Yeni bölüm tanıtımında Bamsı'nın bir kılıç darbesi ile yaralandığı görülüyor. Dizinin en sevilen karakterleri arasında yer alan Bamsı'nın ölmesi beklenmiyor. Ertuğrul Bey'in ise bu yaşananlar üzerine Bamsı'yı affetmesi düşünülüyor.

OSMAN GAZİ DEVRİ BAŞLIYOR

Bir sonraki dizinin ismi 'Diriliş Osman' olacak ve Osman Gazi'nin hayatı anlatılacak. Kayı boyunu anlatarak başlanan hikayede Osman Gazi'nin gerçek hayatı çekilecek. Dizide Osman Gazi karakterinin oyuncu Burak Özçivit canlandıracak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN FİNAL YAPACAK?

Ekranın sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'un 29 Mayıs günü yayınlanacak 150. bölümüyle final yapacak.

TARİHTE BAMSİ NASIL ÖLECEK?

Tarihi kaynaklarda Dede Korkut hikayelerinde Bamsı'dan bahsedilmektedir.

Bu hikayelerde iyi görünümlü ve yakışıklı olarak bahsedilen Bamsı Beyrek karısı ile farklı obalardandır. Eşinin obası Bamsı'nın desteğini alabilmek için onu kaçırır ve yaralar. Bamsı bu olay sonucu ölür.

Dizideki Bamsı ise gerçek hikayelerdekinden farklıdır ve hayal ürünü bir karakterdir. Tarihi kaynaklarda Ertuğrul Gazi'nin Bamsı diye bir Alp'i bulunmamaktadır. Bu nedenle dizide nasıl ve ne zaman öleceği bilinmemektedir.

Yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı “Diriliş Ertuğul”da Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Hande Soral, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Ayberk Pekcan, Kayra Şenocak, Arif Diren, Burçin Abdullah, Orçun İynemli, Emre Üçtepe, Kerem Bekişoğlu, Ali Buhara Mete rol alıyorlar.

“Diriliş Ertuğrul” her Çarşamba günleri saat 20.00’de TRT 1’de.

 


Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışa hazır

Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışa hazır

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin milli devi ''Fatih'' için geri sayım başladı

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...