• $9,5362
  • €11,1302
  • 552.969
  • 1522.04
5 Haziran 2020 Cuma 17:08 | Son Güncelleme:

Ceren Moray kaç yaşında ve nereli?

Ceren Moray kaç yaşında ve nereli"

FOX Tv'nin yeni dizisi Öğretmen bu akşam ilk bölümü ile yayın hayatına başlıyor. Dizinin başrol oyuncularından olan Ceren Moray, Zeynep Öğretmen karakterini canlandırıyor.

Öğretmen dizisinin Zeynep Öğretmeninin kim olduğu izleyiciler tarafından merak ediliyor. Sevilen dizi Avlu'da da yıldızı parlayan Ceren Moray hakkında merak edilenlere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

CEREN MORAY (ZEYNEP ÖĞRETMEN) KİMDİR?

Ceren Moray, 5 Haziran 1985'te Diyarbakır’da memur bir ailenin tek çocuğu olarak doğdu. Aslen Diyarbakırlıdır. Doğumundan birkaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınan ve İstanbul’da büyüyen ünlü oyuncu, uzun süre Pera Güzel Sanatlar’da eğitim aldı. Ardından 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazanmış ve 2009 yılında mezun olmuştur. Başrollerinde Levent Üzümcü ve Müjde Ar gibi isimlerin bulunduğu Serseri Aşıklar dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Ceren Moray, 2007-2010 yılları arasında yayınlanan Kavak Yelleri dizisinde “Su” karakterine hayat verdi ve tanınan bir yüz oldu.

Esas çıkışını 2014 yapımı O Hayat Benim adlı dizi ile yaptı. Dizide Efsun karakterini canlandıran ve dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, performansı ile bütün dikkatleri üzerine çekti.

Star TV’de iki sezon yayınlanan Avlu adlı dizide Azra Kaya karakterine hayat verdi. 2017'nin Eylül ayında Fransız sevgilisi Nico Burn ile Bodrum’da nikah masasına oturan Ceren Moray, 1.61 metre boyunda, 42 kilo ve İkizler burcudur.

Ceren Moray şimdilerde FOX Tv'nin yeni dizisi Öğretmen'de Zeynep Öğretmeni canlandırıyor.

<p>Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'ten birlik ve beraberlik mesa

'Benim yolum Türk'ün yoludur'

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'ne katıldı