• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
06 Nisan 2021 Salı 21:03 | Son Güncelleme:

Canan Ergüder'in eşi Kenan Ece ve çocuğu kimdir? Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında, nereli?

Canan Ergüder'in eşi Kenan Ece ve çocuğu kimdir" Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında, nereli"

Ünlü oyuncu Canan Ergüder kansere yakalandığını açıkladı. Menajerimi Ara dizisinin başrol oyuncularından biri olan Ergüder sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kemoterapi alacağını ve diziden ayrılacağını dile getirdi. Peki, Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında, nereli? Canan Ergüder'in eşi Kenan Ece ve çocuğu kimdir?

Menajerimi Ara dizisinin başarılı oyuncularından Canan Ergüder meme kanserine yakalandığını açıkladı. Ergüder'in haberi alır almaz tedaviye başladığı ve diziden de ayrılarak sağlığı için mücadele verdiği söylendi. Başarılı oyuncu Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında, nereli? Canan Ergüder'in eşi Kenan Ece ve çocuğu kimdir?

CANAN ERDGÜDER KİMDİR?

Canan Ergüder 15 Temmuz 1977 İstanbul doğumlu. Canan Ergüder tiyatro eğitimine öncelikle Amerika'da Franklin and Marshall College'da başlayıp, daha sonra The New School University Actors Studio Drama Program'da yüksek lisans derecesiyle devam etti. Ayrica LAMDA'da (London Academy of Music and Dramatic Arts) Shakespeare Atölyesine katıldı. Elia Kazan, Cheryl Crawford ve Robert Lewis'in kurmuş olduğu Actors Studio'nun hayat boyu üyeliğini 2003'te kazanıp Ellen Burstyn, Carlin Glynn, Lee Grant, Elaine Stritch ve David Marguelis gibi isimlerle çalışma fırsatına sahip oldu.

Actors Studio ve Baryshnikov Foundation aracılığı ile Workcenter di Jerzy Grotowski & Thomas Richards'dan Mario Biagini'nin oyunculuk atölyesinde çalışmak için seçildi. 2007 International Hoboken Film Festival'inde Shooting Johnson Roebling adlı uzun metraj filmde canlandırdığı Nancy için En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Oynamış olduğu bazı oyunlar Graceland, Rattlesnake, Twelfth Night, Love's Labor's Lost, Three Sisters ve Arcadia' dır. 2007'de Türkiye' de Bıçak Sırtı dizisiyle televizyon sektörüne adım atıp; akabinde Binbir Gece ve Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi dizileriyle devam etti. 2009 Afife Jale Tiyatro ödüllerinde Bayrak adlı oyunda canlandırdığı Kadınrolüyle Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu'su seçildi. 2010'dan bu yana Will, Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm, Russel Crowe' un yönettiği The Water Diviner ve Hiner Saleem'in yönettiği Tight Dressadlı filmlerde rol aldı. Son olarak, 2014-2016 yılları arasında Güllerin Savaşı dizisinde Gülfem Sipahi olarak boy gösterdi.

Prof. Dr. Üstün Ergüder'in kızıdır. 2017 yılında oyuncu Kenan Ece ile evlenmiştir. Demir isminde bir çocukları vardır.

  • Canan Ergüder
  • Canan Ergüder kimdir
  • Canan Ergüder kaç yaşında
  • Canan Ergüder nereli
  • Canan Ergüder eşi
  • Canan Ergüder çocuğu
  • Canan Ergüder ne kanseri
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü