• $8,673
  • €10,3588
  • 494.983
  • 1402.35
10 Haziran 2021 Perşembe 14:26 | Son Güncelleme:

Camdaki Kız'ın Tako'su Hamza Yazıcı'dan dikkat çeken açıklama: Benim yarışım kendimle

Camdaki Kız'ın Tako'su Hamza Yazıcı'dan dikkat çeken açıklama: Benim yarışım kendimle

Kanal D'de ekrana getirilen Camdaki Kız ve Çok Güzel Hareketler 2 programı ile adından sıkça söz ettiren Hamza Yazıcı verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İki projede aynı anda rol almaktan ve Tako karakterinden bahseden Yazıcı, 'Senaryoyu okuduğumda Tako ve Muzo karakterleri beni çok heyecanlandırmıştı. Tako rolünü canlandırmamı istediklerinde de çok mutlu oldum.' dedi.

Çok Güzel Hareketler 2 programı ile yıldızı parlayan şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Camdaki Kız dizisinde Tako karakterine hayat veren Hamza Yazıcı, Hürriyet'e özel açıklamalarda bulundu.

Tako, rolünü neden kabul ettiğini anlatan Yazıcı, 'Senaryoyu okuduğumda Tako ve Muzo karakterleri beni çok heyecanlandırmıştı. Tako rolünü canlandırmamı istediklerinde de çok mutlu oldum.' dedi.

Tako karakteri için yaptığı özel çalışmalardan da bahseden ünlü oyuncu Hamza Yazıcı, şu ifadeleri kullandı:

'Nadim Hoca'yla (Yönetmen Nadim Güç) konuştuktan sonra ilk arkadaşlarıma oynadım. Genelde öyle yaparım. Oynadığım her rol benim için özeldir aslında. Diğerlerine nasıl çalıştıysam Tako'ya da öyle çalıştım. Ama kravat bağlamak için özel çalışmalarım oldu. (Gülüyor) "Tako'dan ne öğrendin?" derseniz, kravat bağlamak diyebilirim.'

İşte Hamza Yazıcı'nın röportajından satır başları...

İzleyici sizi "Çok Güzel Hareketler 2" programıyla tanıyıp sevdi. Komedi sonrası bir dramada oynamak sizi nasıl etkiledi? Ve iki proje arasında oyunculuk açısından ne gibi farklar var?

Çok Güzel Hareketler'de gördüğüm ilgiden dolayı mutluyum. Sahnedeyken yaşadığım aksiliklerin üstünü kapatabiliyorum, fakat kamera önünde öyle bir şansım pek olmuyor. Daha net ve kararlı olmak gerekiyor, çünkü kameradan hiçbir şey kaçmıyor. Bu yüzden daha fazla mesaisi var ama çok eğlenceli. Yaptığım işleri komedi veya dram diye ayırmıyorum. Ben oyuncuyum, her rolü oynayabilmeliyim.

Şu an hem 'Çok Güzel Hareketler 2'de hem de 'Camdaki Kız'da oynuyorsunuz. Nasıl yetişiyorsunuz çekimlere?

Çok Güzel Hareketler zaten bütün haftamızı almıyordu. Programın düzenini bozmayacak bir anlaşma yaptık en başında. Ben mutlu olduğum işi yapıyorum. Bundan sebep yetişmek mesele değil benim için. Tam aksine, çalışırken nefes aldığımı hissediyorum.

Çok Güzel Hareketler 2'de sadece oyuncu değilsiniz, aynı zamanda canlandırdığınız skeçleri de yazıyorsunuz. Bu açıdan, bir senarist gözüyle Tako'ya katkınız oldu mu?

Oynarken gerçek ve doğal kalmaya çalışıyorum. Nasıl katkıda bulunabildiğim, izleyenlerin takdiridir. Yazmak için bilgi ve fikir sahibi olmak gerekiyor, bu da doğal olarak oyunculuğunuzu derinleştiren bir durum. Bir de oyuncu olarak senaryoyu okuduğunuzda, senaristin o sahneyi neden yazdığı sorusuna cevap bulabiliyorsunuz.

Diziden sonra sokakta ve sosyal medyada ne gibi tepkiler almaya başladınız?

'Seni seviyorum ama Tako'ya gıcık oluyorum', 'Çok Güzel Hareketler 2'de daha iyisin', 'Boş ver sen komedi yap' gibi yorumlar alıyorum. Açıkçası bu beni daha çok ateşliyor.

<p>AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen Akşam TV canlı yayınına konuk oldu. Şen, Aksam.com.t

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen: Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 51

Emine Erdoğan, Roketsan'a ''Sıfır Atık Belgesi'' verdi

Konya'da Türk-İslam sanatı eserleri sergisi ziyarete açıldı

Akyaka Bizans Kalesi'nin giriş kapısı ayağa kaldırılıyor