• $8,0876
  • €9,6819
  • 462.354
  • 1408.14
04 Nisan 2021 Pazar 20:00 | Son Güncelleme:

Arda ile Omuz Omuza'nın konuğu Burcu Kara aslen nereli, eşi kim? Burcu Kara kimdir, kaç yaşında?

Arda ile Omuz Omuza'nın konuğu Burcu Kara aslen nereli, eşi kim" Burcu Kara kimdir, kaç yaşında"

Burcu Kara bugün Arda ile Omuz Omuza'nın konuğu oluyor. Arda Türkmen ile Külahta Dinamit Karides yapacaklar. Pazar günlerinin sevilen yapımları arasında yer alan program Kanal D'de yayınlanıyor. Sinema ve dizi oyuncusu Kara, Eskişehir'de okuduğu sıralarda yerel kanallarda sunuculuk yapmıştır. Burcu Kara kimdir, kaç yaşında? Arda ile Omuz Omuza'nın konuğu Burcu Kara nereli, eşi kim?

Arda ile Omuz Omuza'nın bu haftaki konuğu başarılı oyuncu Burcu Kara oldu. Her pazar Kanal D'de yayınlanan yemek programında birbirinden ünlü isimler konuk oluyor. Arda Türkmen ünlü isim ile beraber Külahta Dinamit Karides yapıyor. Üniversite yıllarında aldığı eğitim sırasında yerel kanallarda muhabirlik yapmış ve bu mesleğe yönelmiştir. Daha sonra oyuncu olan Kara ilk kez Haziran Gecesi ile karşımıza çıkmıştır. Burcu Kara kimdir, kaç yaşında? Arda ile Omuz Omuza'nın konuğu Burcu Kara nereli, eşi kim?

BURCU KARA KİMDİR?

Burcu Kara 1 Mart 1980 yılında Bursa'da doğmuştur. Ailesinin ilk çocuğu olmasıyla birlikte anne ve babasının öğretmenlik yapmasından dolayı ilkokula 4-5 yaşında başladı ve 9 yaşında ilkokulu bitirdi. 16 yaşında üniversite sıralarıyla tanışmış, 20 yaşında üniversiteyi bitirmişti. 2000 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Eskişehir'de okurken aynı zamanda yerel kanallarda da sunuculuk yaptı. Sonra Bursa'ya dönerek kendi mesleği olan yatırım uzmanlığını yapmaya başladı fakat umduğu heyecanı bu meslekte bulamadı ve diksiyon ve spikerlik kursları için İstanbul'a gidip gelmeye başladı.

Olay TV'de program sunmasının ardından Kanal D'de çalışma fırsatını yakaladı, bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 2002 yılında "Haber Spikeri" olarak haberleri sunmaya başladı. Bursa'daki kariyerini ve ailesini bırakarak İstanbul'a yerleşti. Radyo D ve Radyo Foreks'te de haber spikerliği yaptı.

Şahika Tekand'da oyunculuk dersleri almaya başladı ve kısa bir süre sonra Haziran Gecesi'nde "Duygu" karakterini canlandırma fırsatını yakaladı. O Şimdi Mahkum filminde spiker kız ve Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filminde Prenses Maya karakteriyle karşımıza çıktı. 2005 yılında Cine 5 kanalında "Cinesinema" programının, 2007 yılında Show Max kanalında "Burcuyla" programının sunuculuğunu üstlendi. 2007 yılında, "Sadri Alışık Tiyatrosu"nda sahnelenen bir Atıf Yılmaz eseri olan "Güllü"nün tiyatro versiyonunda Kerem Alışık ile başrolleri paylaştı. Ardından Elveda Derken dizisinde "Zeynep" rolünü canlandırdı. İpsiz Recep adlı yapımda da rol aldı.

2011 yılında kendisiyle aynı mesleği paylaşan oyuncu Buğra Gülsoy ile evlenmiştir. 2 Ağustos 2012 tarihinde Buğra Gülsoy'la olan evliliklerini sonlandırdılar. 2016 yılında yönetmen Fırat Doğu Parlak ile evlenmiştir.

  • Burcu Kara
  • Burcu Kara kimdir
  • Burcu Kara nereli
  • Burcu Kara kaç yaşında
  • Burcu Kara eşi
  • Burcu Kara arda ile omuz omuza
<p>Belarus'ta askeri darbe planladığı iddia edilen kişilerin videosu ortaya çıktı. Belarus'ta gizli

Belarus'ta gizli kamera ile kayda alındı: 1 numaralı görevin onu ortadan kaldırmak

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı