• $8,8482
  • €10,3745
  • 497.622
  • 1379.96
28 Ağustos 2021 Cumartesi 10:09 | Son Güncelleme:

Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan filme aileden tepki! "Vasiyetidir, izin yok"

Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan filme aileden tepki! "Vasiyetidir, izin yok"

‘Bozkırın Tezenesi' olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş'ın hayatının beyaz perdeye aktarılmasına ailesi itiraz etti. Hukuki süreç başlattıklarını söyleyen aile üyeleri, ‘‘Bu konuyu vasiyet olarak bize emanet ettiği için müsaade etmemiz mümkün değildir' dedi.

Saz ve söz ustası Neşet Ertaş'ın hayatının beyazperdeye aktarılacak olması aileyi harekete geçirdi. Ertaş Ailesi, çekimleri yakında başlayacak 'Garip Bülbül, Neşet Ertaş' filmi için kendilerinden izin alınmadığını ifade ederek yapım şirketine ihtarname gönderdiklerini açıkladı. Dava yoluna gideceklerini belirten Ertaş Ailesi, 'Neşet Ertaş'a hayatta iken defalarca bu tür teklifler gelmesine rağmen, kendisiyle ilgili sadece belgesel yapılmasına rıza göstermiş, sinema filmi konusuna asla müsaade etmemiştir. Ayrıca bu konuyu vasiyet olarak bize emanet ettiği için müsaade etmemiz zaten mümkün değildir. "Kitap okumayan, belgesel seyretmeyen insanlar da Neşet Ertaş'ı tanısınlar!" diye, babamızın vasiyetini çiğneyerek, maneviyatımızı satmıyoruz' dedi.

Öte yandan filmin yapımcısı Mustafa Uslu, basın toplantısı düzenleyip yapım hakkında bilgi verdi. Uslu, filmin Prof. Erol Parlak'ın 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' isimli kitabından sinemaya uyarlanacağını açıkladı.

<p>2016'dan beri ikna yolu ile bin 16 terörist teslim  oldu. Başarılı operasyonlarla terör örgütü PK

'1016 terörist ikna edildi'

Kars'a mevsimin ilk karı düştü

Çalışırken emekli maaşı nasıl artar? İşte yapmanız gerekenler

Efsanevi canavar halktan saklanıyor mu? Gizli görüşmeler bile yapılmış