• $9,5577
  • €11,0873
  • 550.701
  • 1509.2
28 Mayıs 2021 Cuma 15:29 | Son Güncelleme:

Bozkır Arslanı Celaleddin'in yıldızı Emre Kıvılcım'dan dikkat çeken sözler: Herkes sınırlarını zorladı

Bozkır Arslanı Celaleddin'in yıldızı Emre Kıvılcım'dan dikkat çeken sözler: Herkes sınırlarını zorladı

ATV'de ekrana getirilen yapımcılığını ‘Diriliş Ertuğrul' ve ‘Kuruluş Osman' dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği Bozkır Arslanı Celaleddin'in başrol oyuncusu Emre Kıvılcım, karakteri ve diziyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kıvılcım, 'Özbekistan'dan yaklaşık 25 oyuncunun yanında, Kazak yönetmen ve İranlı sanat yönetmenimiz vardı. Dolayısıyla 3-4 dilin konuşulduğu bir set ortamı vardı. Bu projeye tüm ekip kalpten inandı ve herkes sınırlarını zorladı. Gerçekten çok yetenekli oyuncular ve büyük ustalar var' dedi.

'Diriliş Ertuğrul' ve 'Kuruluş Osman' dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın büyük ilgi gören yeni tarihi dizisi 'Bozkır Arslanı Celaleddin', bu akşam 20.00'de ikinci bölümüyle Atv ekranında olacak. Dizide Celaleddin karakterini canlandıran Emre Kıvılcım, karakterine ve diziye dair açıklamalarda bulundu.

"CELALEDDİN'İN MOTİVASYONU DEVLETİN BAĞIMSIZLIĞI"

Yıldız oyuncu, Celaleddin Harzemşah karakterini "Devletine çok düşkün bir kahraman. Devletin devamlılığına kendisinin bile zarar verdiğini görse gerekenin yapılmasını isteyecek biri. Stratejik zekası, dünyaya bakış şekli, yaşanan her olumsuz duruma rağmen bir çıkış bulabilmesi, tek başına Moğollara kafa tutması, vakur ve dik duruşu beni etkileyen şeylerden sadece birkaçı. Bence Celaleddin'in en temel motivasyonu; özgürlük ve devletinin bağımsızlığı" sözleriyle anlattı.

"TARİHTEN BİR KARAKTERİ CANLANDIRMAK SORUMLULUĞU ARTIRIYOR"

Kıvılcım, Türk tarihinin gerçek kahramanlarından birini canlandırmasıyla ilgili ise "Gerçek bir kişiyi canlandırmak, yaptığınız işi, oyunculuğu daha anlamlı kılıyor. Bir de bu tarihi bir kahramansa aldığınız sorumluluk, yaptığınız işin yükünü artırdığı gibi yaşayacağınız gururu da artırıyor. Yaptığım işin bir amacının, söyleyecek önemli bir sözünün olması ve aynı zamanda öğretici olması gerçekten farklı bir duygu" şeklinde konuştu.

"KADRODA BÜYÜK USTALAR VAR"

Dizide Türk dünyasının yıldız oyuncuları ile birlikte kamera karşısına geçen Emre Kıvılcım, rol arkadaşları ve ekip ile ilgili "Özbekistan'dan yaklaşık 25 oyuncunun yanında, Kazak yönetmen ve İranlı sanat yönetmenimiz vardı. Dolayısıyla 3-4 dilin konuşulduğu bir set ortamı vardı. Bu projeye tüm ekip kalpten inandı ve herkes sınırlarını zorladı. Gerçekten çok yetenekli oyuncular ve büyük ustalar var. Yulduz Radjabova partnerimi oynayacağı için onunla iletişimim benim için çok önemliydi. Senelerce büyük hocalardan eğitimler almış, yıllarca tiyatroda birçok eserde yer almış ve sinemada uluslararası, çok güzel işlere imza atmış bir oyuncu. Oynadığı son filmi Oscar'a aday gösterilmiş ve cumhurbaşkanlarından büyük bir ödülle onurlandırılmış bir oyuncu. Türkçe'yi çok hızlı öğrendiği için çekimlerde ve iletişim konusunda hiç zorlanmadık. Cengiz Han'ı canlandıran Javohir Zakkrov, Özbekistan'ın ve Rusya'nın çok saygı duyduğu ve çok tecrübeli bir oyuncu. Bakışlarındaki güç ve sakinliği beni etkilemişti" ifadelerini kullandı.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ'a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Celaleddin Harzemşah karakteriyle Emre Kıvılcım'ın üstlendiği 'Bozkır Arslanı Celaleddin', atv ekranlarında cuma akşamlarına damgasını vuracak.

  • emre kıvılcım
  • magazin
  • Bozkır Arslanı Celaleddin
<p>Ankaralılar AKM Millet Bahçesi'nde yeşille  buluşacak. Başkent'e yeni soluk getirecek millet bahç

AKM Millet Bahçesi açılıyor

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu