• $8,8897
  • €10,3966
  • 495.108
  • 1381.73
23 Ağustos 2021 Pazartesi 10:35 | Son Güncelleme:

Bergen filmi için telif davası açılabilir

Bergen filmi için telif davası açılabilir

Acıların Kadını olarak bilinen sanatçı Bergen'in hayat hikayesini anlatacak olan filmle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gelişmeyle ilgili iddiayı, gazeteci Ali Eyüboğlu kaleme aldı.

Gazeteci Ali Eyüboğlu, köşe yazısında Bergen filmine yer verdi. Başrolü Farah Zeynep Abdullah olarak belirlenen projenin yapımcılığını Mine Şengöz yapacak. Milliyet'te yayınlanan köşe yazısında Eyüboğlu, filmle ilgili şu ifadeleri kullandı ve projenin telif davasıyla karşılaşabileceğini iddia etti.

Ali Eyüboğlu'nun "Bergen'in 30 yılda biten acılı hayatı" başlıklı yazısında yer alan ifadeler şöyle:

"Bergen" filmini çekecek yapımcı Mine Şengöz'ü iki nedenle kutluyorum. Birincisi; Bergen'in katili Halis Serbest'in, "İznim olmadan bu filmi çekemezler" demesine rağmen geri adım atmadı.

Şengöz, Bergen rolü için Farah Zeynep Abdullah'ı seçmekle doğru yaptı. Sema Kaygusuz'un yazdığı senaryoyu okumadığım için nasıl bir Bergen filmi yapacaklar bilmiyorum. Tanıdığım, söyleşi yaptığım ve Yavuz Hakan Tok'un "Acıların Kadını Bergen" kitabını okuduğum için biliyorum, Bergen; sadece bir arabesk yıldızı değil, bu ülkede kadına şiddetin katmerlisini yaşayan biriydi. Bu arada filme dair özel ve yeni bir bilgi:

Yapımcı Şengöz'le "Bergen" kitabının yazarı Tok, projenin başında birlikte hareket ediyordu. Şengöz'le Tok, fikir ayrılığına düşünce yolları ayrıldı. O nedenle film vizyona girince Tok, proje için telif davası açarsa, sürpriz olmaz bu."

<p>Bıçaklar ve silahlar çekildi. Yol  verme kavgasında kan aktı. Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün de ka

Trafik kavgasında kan aktı

Cenevizliler tarafından inşa edildi! Direkli Kaya'ya yazı yazanlar güvenlik kamerasından bulunacak

''Dünya Bebekleri Sergisi'' Rahmi M. Koç Müzesi'nde açıldı

WhatsApp bu telefonların fişini çekiyor