• $ 6,7784
  • € 7,4537
  • 369.989
  • 105267
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
25 Nisan 2019 Perşembe 09:11 | Son Güncelleme:

Bennu Gerede kim? Bennu Gerede kaç yaşında?

'Bennu Gerede kimdir? Bennu Gerede kaç yaşında?' sorularının yanıtları tüm magazin severler tarafından merak ediliyor. Kanal D'nin sevilen gündüz kuşağı programı olan Müge ve Gülşen'le 2.sayfa'ya konuk olan Bennu Gerede yeniden gündem konusu oldu. Fotoğrafçı Bennu Gerede, ayrıldığı Ahmet Ağaoğlu için şok iddialarda bulundu. Eski eşinden şiddet gördüğünü dile getiren Bennu Gerede eşinin kendisini yastıkla boğmaya çalıştığını da ifade etti. Bennu Gerede hayatı hakkında merak edilenlerin tümünü sizler için derledik. İşte tüm merak edilenler..

'Bennu Gerede kimdir? Bennu Gerede kaç yaşında?' sorularının yanıtları herkes tarafından araştırılıyor. Kanal D'nin sevilen gündüz kuşağı programı olan Müge ve Gülşen'le 2.sayfa'ya konuk olan Bennu Gerede yeni kitabı ile de gündem konusu. Bennu Gerede ‘Ben Nü’ adını verdiği ilk kitabının tanıtımını Nişantaşı’ndaki Glens’te geçtiğimiz günlerde yaptı. Oğulları Dilan ve Daren Gerede kendisine eşlik etti. Canlı yayında ve kitabında eski eşinden şiddet gördüğünü açıklayan Bennu Gerede eşinin kendisini yastıkla boğmaya çalıştığını da dile getirdi. Bennu Gerede hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte Bennu Gerede hayatı hakkında merak edilenler... 

BENNU GEREDE KİMDİR? BENNU GEREDE KAÇ YAŞINDA?
Bennu Gerede, 30 Ağustos 1971 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Doktor bir baba ve senarist bir annenin kızı olan Gerede'nin dedesi Kurtuluş Savaşı gazisi, aynı zamanda Atatürk’ün yaveri, eski büyükelçi albay Hüsrev Gerede'dir.

Ablası Şiva Fas‘da yaşamaktadır. Bennu Gerede altı aylık bebekken babasının işi nedeniyle ailecek New York‘a taşındılar. Babası Birleşmiş milletler doktoru olarak 15 yıl New York‘da görev yaptı.

Lisans egitimini ABD. Newyork’da bulunan Parsons School of Art’ta fotoğrafçılık üzerine aldı. Eğitimini tamamladıktan ablası Şiva ile birlikte İstanbul’a geldi. Mankenlik, fotomodellik, oyunculuk yaptı. Bu arada anne ve babası ölene kadar hiç boşanmamış ama ayrı yaşamaya başlamışlardır. Bennu ve ablası Teşvikiye’de annesinde kalmaktadır. Bennu Gerede, sonra bir müddet Fransa‘nın güneyine yatılı okula gitti, 4 yıl daha fotoğrafçılık üzerine eğitim aldı. Daha sonra da Türkiye’ye dönerek eğitimini aldığı fotoğrafçılık üzerine çalışmaya başladı. Bennu Gerede, uzun yıllar New York‘ta yaşadı. Dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok fotoğraf sergileri açtı, fotoğraflarını sergiledi.

Bennu Gerede, oyunculuğa ilk adımını 1989 yılında TRT için çekilen “İz Peşinde” dizisinde canlandırdığı Füsun karakteriyle attı. İlk sinema filmi, 1991 yılında çekilen, yönetmenliğini ve senaristliğini Ersin Pertan‘ın yaptığı” Kurt Kanunu” adlı filmdir.

Aşk Ölümden Soğuktur adlı İkinci filminde Kadir İnanır ile başrolde yer aldı. Bu filmin yönetmeni olan ve senaryosunu da yazan annesi Canan Gerede Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi yönetmen Bergen‘in hikayesini anlatıyordu.
Bennu Gerede, 1999 yılının yılbaşında Amsterdam‘da tanıştığı fotoğrafçı Koray Erkaya ile 1999 yılında Mısır‘da sina çölünde Bedevi geleneğine göre evlendi. New York‘ta 2000 yılında “Daren” ve “Dilan” adında ikiz oğulları oldu. 2001 yılında “Miro” Adını verdikleri bir oğlu daha oldu. 2006 yılında ayrıldı.

Bennu Gerede, bir dönem en yakın arkadaşı Zeynep Tunuslu‘nun 2001 yılında ayrıldığı eşi Ahmet Ağaoğlu’yla 2006 yılında aşk yaşamış, bu birlikteliğinden 2007’de bir de Kai adında 4. oğlu oldu.

Bennu Gerede‘nin ikizleri de dahil olmak üzere tam dört oğlu var. Bennu Gerede, 19 mart 2010 tarihinde Cem Büyükhanlı ile evlendi. 6 Mayıs 2011 tarihinde boşandı.

2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında Bennu Gerede de yarıştı.

 


Yasağa rağmen mangal yakıp, piknik yaptılar

Yasağa rağmen mangal yakıp, piknik yaptılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...

O anlar kameraya yansıdı! Baharın gelmesiyle ovaya indiler