• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
19 Nisan 2021 Pazartesi 15:15 | Son Güncelleme:

Belma Şahin 'Hasbelkader' şarkısıyla ilgili ilk açıklama geldi

Belma Şahin 'Hasbelkader' şarkısıyla ilgili ilk açıklama geldi

Bilal Sonses ve Yıldız Tilbe'nin düet yaptığı 'Hasbelkader' şarkısı YouTube'de 115 milyon izlenmeye ulaştı. Besteci Belma Şahin de dava açarak şarkının bestesinin kendisine ait olduğunu öne sürerken sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Besteci Belma Şahin, Bilal Sonses'in Yıldız Tilbe ile düet yaptığı şarkısı Hasbelkader'in bestesinin kendisine ait olduğu iddiasında bulundu. Şahin, dava açarken konuyla ilgili ilk kez açıklamada bulundu.

Belma Şahin, konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu: 'Bir iki gündür hakkımda bazı haberler çıkıyor. Şunu belirtmek isterim ki, Hasbelkader şarkısı çıktıktan bir gün sonra hem Bilal Sonses'in kendisine hem de ekibinden birkaç kişiye ulaştık. Ben bizzat kendisiyle de konuştum. Menajerim Uğur Koçer de aynı şekilde.

Bestenin, bahsi geçen şarkının çıkışından çok uzun zaman önce tarafımca yapıldığı ve üzerine yazılan sözleri değerlendirme aşamasında olduğum konusunda herkesin bilgisi var. Tüm iyi niyetimizle de uzunca bir süre geri dönüşlerini bekledik fakat anlaşma sağlayamadık. Hukuki yollara başvurmak zaruri bir durum haline geldi.

Dalında uzman birçok müzisyen görüşünden sonra, şarkının bestesinin şüpheye mahal bırakmayacak şekilde birebir aynı olduğu ve bunun tesadüf olmasının hayatın akışına aykırı olduğu yönünde rapor aldık. Konu yargıda olduğu için fazla detay vermiyorum, buna gerek de yok zaten. Avukatım sevgili Eda Salman gerekli takibi yapıyor'

<p>Irak kuzeyinde devam eden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları ile arama-tarama faaliyetl

Irak'ın kuzeyinde 2 odalı terör mağarası imha edildi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı