• $8,1552
  • €9,727
  • 453.935
  • 1375.91
31 Mart 2021 Çarşamba 09:37 | Son Güncelleme:

Belkıs Özener kimdir, gerçek ismi ne? Belkıs Özener kaç yaşında, aslen nereli?

Belkıs Özener kimdir, gerçek ismi ne" Belkıs Özener kaç yaşında, aslen nereli"

Yeşilçam filmlerinde ünlü oyunculardan dinlediğimiz birçok parçayı seslendiren usta sanatçı Belkıs Özener bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Belkıs Özener kimdir, kaç yaşında? Belkıs Özener aslen nereli? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Özener, 28 Mart 1940 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Babası Erzincanlı yol müteahhidi Mehmet Bey ile Yugoslav göçmeni annesi Fatma Hanım'ın üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi.

Yeşilçam'ın efsane ismi Belkıs Özener, bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Belkıs Özener kimdir, gerçek ismi ne? Belkıs Özener kaç yaşında, aslen nereli? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Asıl adı Belkıs Özyenginer'dir. Ses sanatçısı Gönül Yazar ablasıdır. İşte hakkında tüm merak edilenler...

BELKIS ÖZENER KİMDİR, GERÇEK İSMİ NE?

Özener, 28 Mart 1940 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Babası Erzincanlı yol müteahhidi Mehmet Bey ile Yugoslav göçmeni annesi Fatma Hanım'ın üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Asıl adı Belkıs Özyenginer'dir. Ses sanatçısı Gönül Yazar ablasıdır. Anne babası o 2 yaşında iken boşanmıştır. Ablası Belma annesine, Gönül ablası da babasına verilince, Belkıs da iki teyzesinin yanında büyüdü.

1952 yılında Gönül Yazar ilk evliliğini yapınca onun yanında Ankara'ya gitti.1954 yılında ablası boşanınca onunla beraber İstanbul'a yerleşti. Beyoğlu Balo Sokak'taki Madam Anna'nın evinde geçirdikleri günleri hiç unutmadığını belirtirken ablası Gönül Yazar'ın o yıllarda şarkıcılığa başladığını söyler.

Belkıs Özener 1955 yılında İstanbul'da yapılan bir ses yarışmasında birinci oldu. O yılların ünlü gazinolarından biri olan Beyaz Park'ın sahnesinde ödülünü aldı.Zeki Duygulu, Radife Erten, Selahattin Pınar ve Alaeddin Yavaşca'dan Türk Sanat Müziği dersleri alarak şarkıcılığa başladı. Daha sonra sahnelerden kopup filmlerde çeşitli oyuncuların yerine şarkı söylemeyi tercih etti.

Belkıs Özener, Türk Sanat Müziği sanatçısı ablası Gönül Yazar'ın aksine çok fazla sahne çalışması yapmayıp daha çok Yeşilçam filmlerinde Türkan Şoray,Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik gibi sinema yıldızların yerine şarkıları seslendirmiştir. Siyah beyaz seyrettiğimiz Türkan Şoray'lı, Filiz Akın'lı, Hülya Koçyiğit'li filmlerde dinlediğimiz şarkıları hep Belkıs Özener seslendirmiştir.

300 kadar filmde yıldızlara sesini verdi ancak hiç ummadığı bir olay onu sinemadan soğuttu. İşte o olayı şöyle anlatır Belkıs Özener: "Civciv Çıkacak, Kuş Çıkacak" adlı filmde Mine Mutlu'yu seslendirmiştim. Fakat bunun bir seks filmi olduğunu bilmiyordum. Ve o günden sonra bir daha sesimi kimseye vermedim."

EVLİ Mİ?

Belkıs Özener, henüz 16 yaşındayken Tepebaşı'nda ilk defa sahneye çıkar. 1956 yılında 16 yaşında iken bir iş adamı olan Rauf Köksalan ile evlendi ve Benek, Bengü ve Barkın adlarında üç çocuğu oldu. Eşi ölene kadar 27 yıl evli kaldı.

  • Belkıs Özener kimdir
  • Belkıs Özener kaç yaşında
  • Belkıs Özener aslen nereli
  • Belkıs Özener evli mi
  • Belkıs Özener evlilikleri
  • Belkıs Özener yaşı
<p>Libya ile çok yönlü anlaşmaların olacağını belirten Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray

Türkiye'nin Ukrayna ve Libya siyaseti nasıl olacak?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü