• $8,0807
  • €9,6654
  • 452.88
  • 1403.06
24 Mart 2021 Çarşamba 11:47 | Son Güncelleme:

Bedri Ayseli aslen nereli, evli mi? Bedri Ayseli kimdir, kaç yaşındadır?

Bedri Ayseli aslen nereli, evli mi" Bedri Ayseli kimdir, kaç yaşındadır"

Ünlü ses sanatçısı Bedri Ayseli bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının konuğu oldu. Bedri Ayseli kimdir, kaç yaşındadır? Bedri Ayseli aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Bedri Ayseli 10 Haziran 1946'da Diyarbakır'da dünyaya geldi. Cumhuriyet İlkokulu ve Ali Emiri Ortaokulu'nu bitirmesinin ardından 1964'te İstanbul'a yerleşerek Pertevniyal Lisesinden ve Nişantaşı Diş Hekimliği Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. İşte hakkında tüm merak edilenler..

Bedri Ayseli bugün Star Tv'nin sevilen programı Demet ve Alişan ile Sabah Sabah'a konuk oldu. Bedri Ayseli kimdir, kaç yaşındadır? Bedri Ayseli aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtları da araştırılmaya başlandı. 1946 yılında dünyaya gelen ses sanatçısı Bedri Ayseli sanatçı kimliğinin yanı sıra besteci ve diş hekimi'dir. İşte hakkında merak edilenler...

BEDRİ AYSELİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

1946 yılında dünyaya gelen ses sanatçısı Bedri Ayseli sanatçı kimliğinin yanı sıra besteci ve diş hekimi'dir. Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Ali Emiri Ortaokulu'nun ardından İstanbul'a taşınmış ve Pertevniyal Lisesini tamamlamıştır. Ardından Nişantaşı Diş Hekimliği Yüksek Okulundan mezun olan Bedri Ayseli aslen Süryani asıllı Diyarbakır'lı sanatçılarımızdandır.

Çok küçük yaşlarda iken amcası Turgut Ayseli'nin cümbüş çalması ile müziğe gönül veren Bedri Ayseli 1966 senesinde katıldığı Özel Okan Ses yarışmasında Türkiye 1.si olmuştur. Daha sonra Altın Saz Yarışmasına katılmış yine Türkiye 1.liğini kazanmıştır.

Lise döneminde Sadi Yaver Ataman'ndan nota, usul ve makam dersleri alan Bedri Ayseli sonrasında ise iki sene İstanbul Belediye Konservatuvarında eğitim almıştır. 1970 yılında İstanbul Radyosu sınavına katılmış ve TRT'ye sanatçı olarak dahil olmuştur. Bu dönemlerde İstanbul Diş Hekimliği Fakültesinde eğitiminide birlikte sürdürmüş üniversite yıllarında ilk plak çalışmasını gerçekleştirmiştir.

Askerlik görevini Kıbrıs Girne Askeri Hastanesinde tamamlamıştır. Askerlik bittikten sonra İstanbul'da Diş Hekimliği muayenehanesi açmış ve hem mesleğini hemde sanat yaşamını bir arada devam ettirmiştir.

Özellikle Diyarbakır türkülerinin tanınmasında büyük bir emek sarf eden usta sanatçı Diyarbakır Halk kültürüne büyük katkılar sağlamıştır.

Uzun yıllar TRT İstanbul Radyosu ve Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziğinin kadrolu sanatçısı olarak sanatını icra etmiş ve emekli olmuştur.

Bedri Ayseli evlidir ve bu evliliğinden, Uğur ve Ceylan isimlerinde iki evladı vardır.

Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşındadır? Nurseli İdiz aslen nereli, eski eşi Cem İdiz kim?

  • Bedri Ayseli kimdir
  • Bedri Ayseli kaç yaşında
  • Bedri Ayseli aslen nereli
  • Bedri Ayseli evli mi
  • Bedri Ayseli eşi kim
<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

80 Binde Devr-i Alem Parkı ziyaretçilerini bekliyor

Türk heyeti, Senegal'de hafızlık yapan öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye etti

Milli Sarayların en büyük halısının restorasyonu tamamlandı