• $7,3686
  • €8,8979
  • 408.76
  • 1545.87
01 Şubat 2021 Pazartesi 10:22 | Son Güncelleme:

Bedia Akartürk kimdir? Bedia Akartürk kaç yaşında, aslen nereli?

Bedia Akartürk kimdir" Bedia Akartürk kaç yaşında, aslen nereli"

Usta sanatçı Bedia Akartürk bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına köy evinin kapılarını açtı. Bedia Akartürk kaç yaşında, aslen nereli? Bedia Akartürk kimdir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Bedia Akartürk, ailenin tek çocuğudur. Ailenin tek çocuğu olması dolayısıyla babasının soyadını hiç değiştirmeden Akartürk olarak devam ettirmiş ve adını hiç değiştirmemiştir. İşte hakkında tüm merak edilenler..

Usta Sanatçı Bedia Akartürk konuk olarak katıldığı programlarla gündeme geliyor. Akartürk, Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına köy evinin kapılarını açtı. Bedia Akartürk kaç yaşında, aslen nereli? Bedia Akartürk kimdir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Bedia Akartürk Sanat hayatına yine doğup büyüdüğü İzmir'in Ödemiş ilçesinde başlamıştır, daha sonra yaşını büyüterek İzmir Radyosu'nda çalışmaya başladı. İşte hakkında tüm detaylar..

BEDİA AKARTÜRK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Bedia Akartürk Sanat hayatına yine doğup büyüdüğü İzmir'in Ödemiş ilçesinde başlamıştır, daha sonra yaşını büyüterek İzmir Radyosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı 9 yıl İzmir Radyosu'nda edindiği birçok tecrübenin ardından Ankara Radyosu'nda geçmiştir.

Sanatçı sanat hayatını Ankara Radyosu'nda devam ettirmiş ve yine Ankara Radyosu'ndan emekli olmuştur, özellikle o dönemde herkese nasip olmayan Paris Olympia'da muhteşem bir konser veren sanatçı Türkiye'yi en güzel şekilde temsil etmiştir.

Sanat hayatında 6 sinema filmi ve sayısız birçok albüme imza atan sanatçı Edirne'den Kars'a kadar tüm Türkiye'nin sevgilisi olmuştur ve 7 ilde Fahri Hemşehrilik unvanına layık görülmüştür.

Bedia Akartürk, sanat yaşamı boyunca albüm çalışmalarına ve yurt içi, yurt dışı konserlerine aktif olarak aralıksız devam etmiş ve hala etmektedir.

<p>Samsun'da filyasyon ekibi tulumu giyip maske takan bir şahıs girdiği büfeden 6 bin liralık sigara

Böylesi şeytanın aklına gelmez: Filyasyon ekibi tulumuyla hırsızlık kamerada...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı

Kaza sonrası kamyonun kasasında yabancı uyruklu 114 kişi çıktı

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Karaman'da ziyarete açıldı