• $9,5573
 • €11,1268
 • 550.902
 • 1455.42
27 Eylül 2021 Pazartesi 21:56 | Son Güncelleme:

Azra Akın aslen nereli, ne zaman dünya güzeli oldu? Azra Akın kimdir, kaç yaşında?

Azra Akın aslen nereli, ne zaman dünya güzeli oldu" Azra Akın kimdir, kaç yaşında"

Azra Akın, bugün Kanal D'nin sevilen show programı Çok Güzel Hareketler 2'ye konuk oluyor. Eğlenceli anların yaşanacağı programda izleyenler ekran başına kilitlenecek. Mankenliğin yanında birçok TV ve dizi projesi içerisinde yer alan Azra Akın kimdir, kaç yaşında? Azra Akın aslen nereli, ne zaman dünya güzeli oldu?

Azra Akın, sevilen program Çok Güzel Hareketler 2'ye misafir oluyor. Kanal D'de yayınlanan show programında eğlenceli anlar yaşanıyor. 2004 yılında Tamer Karadağlı ile Yağmur Zamanı adlı dizide başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Peki, Azra Akın kimdir, kaç yaşında? Azra Akın aslen nereli, ne zaman dünya güzeli oldu?

AZRA AKIN KİMDİR?

Azra Akın 8 Aralık 1981, Almelo Hollanda doğumludur. Türk manken ve oyuncu. Akın, 2002 Türkiye güzeli seçilmiş ve ardından da 2002 Miss World'de Dünya Güzeli unvanını kazanmıştır.

Babası aslen Uşak'ın Karahallı ilçesinden bir zamanlar Eskişehirspor'da futbol oynamış Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun ve şimdi tercümanlık yapan Nazım Akın, annesi ise Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinden Hollanda'da öğretmenlik yapan Ayda Akın'dır. Aile 1971 yılında Hollanda'ya yerleşmiştir. Akın'ın kendisinden iki yaş küçük Doruk adlı bir kız kardeşi vardır.

Azra Akın, Hollanda'da bale, resim ve müzik gibi sanat dallarında eğitim görmüştür.

1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birincilik kazanmıştır. Daha sonra 2002 yılında Star TV'nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. İlk olarak Nijerya'da düzenlenmesi planlanan yarışma, bu ülkede Amina Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birçok ülke tarafından boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra'ya alınmıştır. Yarışma sonucunda Miss World unvanını 1932'de Keriman Halis'in ardından Türkiye'ye Istanbulma ikinci defa getiren kişi olmuştur. Bu unvan 1954'te bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye gitmemişti.

Mankenlik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır.

2004'te başrolü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı dizide Eylül karakterini canlandırmıştır. 2009'da Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Kemal Başar'ın yönetmenliğinde, 72. Koğuş adlı oyunda rol almıştır. Acun Medya tarafından Show TV'de düzenlenen Yok Böyle Dans yarışmasında yarışmacı olarak bulunmuştur. 2011 yılında Star TV'de yayınlanan Geniş Aile dizisinde rol almıştır.

2012'de M.U.C.K. dizisinde müzik öğretmeni olan Elif Hoca karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Kanal D'de yayınlanan Galip Derviş dizisinde konuk oyuncu olarak Gülten rolünü canlandırdı. Son olarak 2014 yılında konuk olarak Arkadaşım Hoşgeldin'e katılmıştır. Eylül 2014'te vizyona giren Çilek isimli filmde başrol olarak oynamıştır. 2015'te başrollerini İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu'nun paylaştığı Poyraz Karayel adlı diziye, Çiğdem karakteriyle katıldı.

 • Azra Akın
 • Azra Akın kimdir
 • Azra Akın kaç yaşında
 • Azra Akın aslen nereli
 • Azra Akın evli mi
 • Azra Akın ne zaman dünya güzeli oldu
 • Azra Akın dünya güzeli
 • Azra Akın yaşı
<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Liman kenti Kaunos'taki Bizans kilisesi ve mezarlar gün yüzüne çıkarılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı