• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
06 Mayıs 2021 Perşembe 09:01 | Son Güncelleme:

Aydın Aydın aslen nereli, evli mi? Aydın Aydın kimdir, kaç yaşındadır?

Aydın Aydın aslen nereli, evli mi" Aydın Aydın kimdir, kaç yaşındadır"

Her çıkardığı şarkısı ile gündem olan Aydın Aydın Star Tv'nin sevilen ve ilgiyle izlenen gündüz kuşağı programı Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının bugünkü konuğu oldu. Aydın Aydın kimdir, kaç yaşındadır? Aydın Aydın aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. Aydın Aydın, sanat yaşamına 1994 yılında adım attı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Oyunları mezun oldu.

Korona Var Öpme, Kuzu Kuzu Me, Ye Ye Ye şarkıları ile son zamanlara damga vuran Aydın Aydın bugün Demet Akalın ve Alişan'ın programına konuk oldu. Aydın Aydın kimdir, kaç yaşındadır? Aydın Aydın aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Aydın Aydın, 04 Şubat 1969'da Hakkari'nin Bağışlı köyünde dünyaya geldi. Sosyal sorumluluk projelerine türkülerle destek veren Aydın Aydın, sanat yaşamına 1994 yılında adım attı. İşte hakkında tüm merak edilenler...

AYDIN AYDIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Aydın Aydın, 04 Şubat 1969'da Hakkari'nin Bağışlı köyünde dünyaya geldi. Sosyal sorumluluk projelerine türkülerle destek veren Aydın Aydın, sanat yaşamına 1994 yılında adım attı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Halk Oyunları mezun oldu.

Yıllarca İstanbul'da Halk Eğitim Merkezlerinde, okullarda profesyonelce oyunları eğitmenliği yaptı. Çalıştırdığı ekiplerine birçok Türkiye birinciliği kazandırdı.

Halk oyunlarında Türkiyedeki bütün yöreleri profesyonelce oynayan Aydın Aydın, 1987 yılında Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu Halk müziği ve Halk oyunları yarışmasında Hakkari'ye tarihinde ilk defa Türkiye birinciliğini kazandıran sanatçıdır.

Sanatçı, halk oyunları dışında da bir çok enstrüman çalmaktadır. Bağlama, dilsiz kaval, ritim gruplarını da çalmaktadır. Sinema alanında Vizontele filminde de rol alan Aydın Aydın, Zap Suyu uzun havasını seslendirmiştir. Ayrıca birçok dizide türküler seslendirmiştir.

17 yılda 8 albüm çıkartan Aydın Aydın türküleri ile fark yaratan ilginç klipleriyle tanınmaktadır. Farklı ve dikkat çekici bir sanatı olan Aydın Aydın, Su Sesi, Pıt Pet türküleri gibi çalışmalarla çevre duyarlılığı konusunda gönüllü olarak sosyal sorumluluk projeleri de üretmiştir. Türkücü olmadan önce çobanlık yapan Aydın Aydın Deniz ve Arda adında 2 erkek çocuk babasıdır.

  • Aydın Aydın kimdir
  • Aydın Aydın kaç yaşında
  • Aydın Aydın aslen nereli
  • Aydın Aydın yaşı
  • Aydın Aydın evli mi
<p>Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı te

MSB: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı