• $8,6703
  • €10,1664
  • 490.125
  • 1394.91
6 Haziran 2021 Pazar 09:49 | Son Güncelleme:

Aydemir Akbaş kimdir, kaç yaşında? Aydemir Akbaş aslen nerelidir, kaç kez evlendi?

Aydemir Akbaş kimdir, kaç yaşında" Aydemir Akbaş aslen nerelidir, kaç kez evlendi"

İbrahim Tatlıses'in sunduğu eğlence programı İbo Show'un bu haftaki bölümüne Aydemir Akbaş da konuk oldu. Aydemir Akbaş kimdir, kaç yaşında? Aydemir Akbaş aslen nerelidir, kaç kez evlendi? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Arnavut kökenli olan Türk senarist, yönetmen ve sinema oyuncusu Aydemir Akbaş, 5 Şubat 1936 tarihinde dünyaya geldi. İşte tüm merak edilenler...

Star'da yayınlanan ve her Cumartesi seyircisini ekran başına kilitleyen İbo Show, yine keyif dolu bir bölümle ekrana geliyor. Bu haftaki konuklar arasında Aydemir Akbaş da yer aldı. Arnavut kökenli olan Türk senarist, yönetmen ve sinema oyuncusu Aydemir Akbaş, 5 Şubat 1936 tarihinde dünyaya geldi. 1964'te Atıf Yılmaz'ın Keşanlı Ali Destanı, oynadığı ilk filmdir...

AYDEMİR AKBAŞ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Aydemir Akbaş 25 Şubat 1936'da İstanbul'da doğdu Arnavut asıllı Türk senarist, yönetmen, oyuncu, gazeteci ve spor yazarı. 1936 yılında Arnavut bir baba ve Sürmeneli bir annenin oğlu olarak İstanbul'da doğan Akbaş, Galatasaray Lisesinde eğitim gördükten sonra bir süre gazetecilik yaptı.

Gazetecilikten sonra tiyatro oyunculuğuna başlayarak Gülriz Sururi, Ayfer Feray - Nisa Serezli, Ali Poyrazoğlu gibi ünlü tiyatro isimleriyle beraber çalıştı. Keşanlı Ali Destanı, Direkler Arası, Zilli Zarife, Ferhat ile Şirin gibi oyunlarda rol aldı.

Aydemir Akbaş sinemayla 1964'te Atıf Yılmaz'ın yönettiği "Keşanlı Ali Destanı" adlı film ile geçti. Bir süre Yılmaz Güney'in filmlerinde oynadı. 1974 yılında Yeşilçam'ın seks filmi furyasında çok sayıda erotik-komedi filminde rol aldı. Daha sonraki yıllarda İbrahim Tatlıses ile çalışarak senaryo çalışmaları yaptı.

1968 yılında Ayfer Feray–Nisa Serezli Tiyatrosu'nda 7 Kocalı Hürmüz oyununda rol aldı. 1969 yılında Gülriz Sururi-Engin Cezzar ve Ortakları Tiyatrosunun ortaklarından biri oldu. Burada Nikah Kağıdı, Düşenin Dostu oyunlarında rol aldı. Birçok tiyatro oyununun yönetmenliğini yaptı.

Cem Davran ile 2007'de çevirdiği "Avrupalı" Ekim 2007'de rekor sayıda kopya ile gösterime girmiştir. Aydemir Akbaş oyuncu olarak 125 filmde görev yaparken, 7 kez de yönetmenlik koltuğuna oturmuştur.

Son filmi Şafak Sezer ile ün yapan Kolpaçino 3. Devre'dir. 40'ı komedi olmak üzere 127 filmde rol aldı, 8 filmin yönetmenliğini yaptı, 30 kadar tiyatro oyununda oynadı. Ayrıca birçok TV dizisinde rol aldı. 33 filmin senaryosunu yazdı.

Türkiye'nin yaşayan en eski spor yazarlarından biridir. Aynı zamanda Galatasaray taraftarı ve Galatasaray Spor Kulübü kongre üyesidir.

AYDEMİR AKBAŞ KAÇ KEZ EVLENDİ?

Aydemir Akbaş, 1964 yılında evlendiği eşi tiyatro oyuncusu Beyhan Benek'le iki kez boşanmış, üç kez evlenmiştir.

Gülben Ergen kimdir, kaç yaşındadır? Gülben Ergen aslen nereli, kaç kez evlendi?

Mehmet Ali Erbil kimdir, kaç yaşındadır, hastalığı nedir? Mehmet Ali Erbil aslen nereli, kaç kez evlendi?

Mahmut Tuncer kimdir, kaç yaşındadır? Mahmut Tuncer aslen nereli, evli mi?

<p>Birleşmiş Milletler 76'ıncı Genel Kurulu Zirvesi'ne katılmak için ABD'ye giden Başkan Recep Tayyi

Erdoğan ABD'de Türklere seslendi

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi