• $9,4996
 • €11,0574
 • 549.232
 • 1519.25
7 Haziran 2021 Pazartesi 20:30 | Son Güncelleme:

Aşkın Tarifi'nin Taylan'ı Alper Saldıran kaç yaşında, nereli? Aşkın Tarifi Taylan kimdir?

Aşkın Tarifi'nin Taylan'ı Alper Saldıran kaç yaşında, nereli" Aşkın Tarifi Taylan kimdir"

Kanal D'nin yeni dizisi Aşkın Tarifi bu akşam izleyicisi ile buluşuyor. Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken dizinin başrollerini Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk'ün paylaşırken dizide Cem Davran, Alper Saldıran, Yasemin Baştan gibi isimler yer alıyor. Alper Saldıran dizide Taylan Günebakan karakterini canlandırıyor. Peki, Aşkın Tarifi Taylan kimdir? Aşkın Tarifi'nin Taylan'ı Alper Saldıran kaç yaşında, nereli?

Aşkın Tarifi Taylan karakteri izleyiciler tarafından araştırılıyor. Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan dizide oyuncuların hayatı merak konusu oldu. Aşkın Tarifi'nde Nam-ı diğer Doktor Aşk olan Taylan'a Alper Saldıran canlandırıyor. Peki, Aşkın Tarifi Taylan kimdir? Aşkın Tarifi'nin Taylan'ı Alper Saldıran kaç yaşında, nereli? İşte merak edilenler...

AŞKIN TARİFİ TAYLAN KİMDİR?

Nam-ı diğer Doktor Aşk. Narsist, hırslı, istediğini almak için her yolu mubah gören, çevresindeki herkesi manipüle etme becerisine sahip bir adamdır. Taylan, ülkenin en meşhur yaşam koçlarından biridir. Para kazandıkça, gözünü hırs bürümüş ve hep daha fazlasını istemiştir. Sevgisiz ve ilgisiz büyüdüğü için, hayatın şartları bugün onu böyle biri olmaya yöneltmiştir. Aşk konusunda herkese akıl vermeye kalkan Taylan, aslında sadece kendisine aşıktır.

ALPER SALDIRAN KİMDİR?

Alper Saldıran, 16 Eylül 1984 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Daha anaokuluna giderken piyeslerde oynamaya başladı. İlkokulda da devam etti. Ortaokul yıllarında müziğe ilgisi başladı; 2. sınıfta aldığı elektrogitarıyla 2 yıl boyunca ilgilendi. Daha sonra da bateri almış. Turizm Lisesinden mezun oldu. Conrad Otel'de staj yaparken bir reklâm yönetmeni ile tanıştı reklam filmlerinde oynamaya başladı.

Liseden sonra Marmara Üniversitesi Turizm Bölümü'nde iki sene okudu. Bu arada üniversite döneminde, Turgut Özakman'ın "Fehim Paşa Konağı" adlı oyununda Yusuf karakterini canlandırdı; bu rolüyle Üniversiteler Arası Tiyatro Yarışmasında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı. 2004 yılında da Marmara Üniversitesinde hala öğrenci iken Berna Laçin, Mustafa Uğurlu, Esra Akkaya'nın oynadığı "Bir Dilim Aşk" dizisinde bölüm oyuncusu olarak yer aldı.

2005 yılında Marmara Üniversitesinden ayrılarak Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro bölümünde burslu olarak okumaya başladı. Daha 1. Sınıftayken "Son Dünya" adlı tiyatro oyunda görev aldı. Ertesi yıl "Babil Kulesi" adlı tiyatro oyununda rol aldı. Okul bitmeden 2007 yılında "Kara İnci" dizisinde ve 2008 yılında "Derman" dizisinde oynadı.

2009 - 2010 yılları arasında "Melekler Korusun" adlı dizide Özge Özpirinçci, Selin Şekerci, Rojda Demirer, Hümeyra, Avni Yalçın ile birlikte oynadı.

2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı "Anadolu Kartalları" filminde Üsteğmen Fatih Karakuş rolünü canlandırarak; Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Özge Özpirinçci, Hande Subaşı, Alpay Kemal Atalan, İsmail Filiz ile birlikte oynadı.

2013 yılında "Beni Böyle Sev" adlı dizide Zeynep Çamcı, Eda Ece, Burcu Biricik, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur, Güven Kıraç ile oynadı.

Alper Saldıran, Yeditepe Üniversitesinden okul arkadaşı Pınar Tuncegil ile 2013 yılında evlendi.

2015 yılında "Kalbim Ege'de Kaldı" adlı dizide rol aldı. 2017'de Aşk ve Gurur dizisinde Murat karakterine can verdi. 2019'da ise Bir Aile Hikayesi'nde Erdem karakterini canlandıran Alper Saldıran son olarak 2020'de Masumlar Apartmanı'nda Uygar karakterini oynadı.

FİLMOGRAFİ

Anadolu Kartalları - Fatih Karakuş 2011

Sağ Salim - Recai - 2012

Seni Seven Ölsün - Bulut - 2016

Badem Şekeri - Mehmet Şeker - 2017

Badem Şekeri 2 - Mehmet Şeker - 2017

Badem Şekeri 3 - Mehmet Şeker - 2017

Badem Şekeri 4 - Mehmet Şeker - 2017

Badem Şekeri 5 - Mehmet Şeker - 2017

Anamız Var - Oğuz - 2018

Anamız Var 2 - Oğuz - 2019

Geçmiş Olsun - 2019

ROL ALDIĞI TV DİZİLERİ

Bir Dilim Aşk - Burak - 2004

Kara İnci - Seçkin - 2007

Derman - Tuna - 2008

Melekler Korusun - Barış - 2008

Yerden Yüksek - Feyyaz - 2010

İnsanlar Alemi - Can - 2012

Böyle Bitmesin - Konuk Oyuncu - 2013

Beni Böyle Sev - Ömer - 2013-2015

Kalbim Ege'de Kaldı - Mustafa - 2015

Aşk ve Gurur - Murat - 2017

Bir Aile Hikayesi - 2019 - Erdem Beyaz

Masumlar Apartmanı - 2020 - Uygar

 • aşkın tarifi taylan
 • aşkın tarifi taylan kimdir
 • alper saldıran
 • aşkın tarifi alper saldıran
 • alper saldıran kimdir
 • alper saldıran evli mi
 • alper saldıran yaş
 • alper saldıran kaç yaşında
 • alper saldıran dizileri
<p>Navigasyonda araç yerine yaya yolunu açtı. Otomobili merdivende asılı kaldı.</p><p>İlginç olay, s

Navigasyon kazası!

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu