• $13,4505
  • €15,2397
  • 767.352
  • 1809.65
16 Ekim 2021 Cumartesi 21:00 | Son Güncelleme:

Ankaralı Coşkun kimdir, aslen nerelidir? Ankaralı Coşkun kaç yaşındadır?

Ankaralı Coşkun kimdir, aslen nerelidir" Ankaralı Coşkun kaç yaşındadır"

Şarkılar Bizi Söyler bu akşam 20. bölümüyle izleyicisinin karşısına çıkacak. Son bölümde 90'lar rüzgarı estiren Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde "Ankara Havaları" söylenecek. Bu haftaki konuklar arasında Ankaralı Coşkun da yer alıyor. Ankaralı Coşkun kimdir, aslen nerelidir? Ankaralı Coşkun kaç yaşındadır? gibi soruların yanıtları da yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte hakkında tüm merak edilenler...

Kanal D'nin büyük bir ilgiyle izlenen müzik eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki konukları arasında Ankaralı Coşkun da yer alıyor. Ankaralı Coşkun kimdir, aslen nerelidir? Ankaralı Coşkun kaç yaşındadır? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından merak konusu oldu. Ankaralı Coşkun 4 Nisan 1977 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Babası bağlama ustası Ali Direk, dedesi Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş'ın ustası Bayram Aracı olan Ankaralı Coşkun müzikle iç içe bir hayata sahip olmuştur. İşte hakkında tüm merak edilenler...

ANKARALI COŞKUN KİMDİR, ASLEN NERELİDİR?

20 Nisan 1977 yılında dünyaya gelen Ankaralı Coşkun, müzikle tanışması anne karnında başladı. Babası Ali Direk, hem çok iyi bir bağlama virtüözü, hem de birçok sanatçının okuduğu eserlerin sahibi. Babasına da müzik aşkı yine çok usta bir virtüöz olan dedesi Haydar Direk'ten intikal etmiştir.

Ankaralı Coşkun, Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş'ın ustası olan Bayram Aracı'nın torunudur.Bağlama ile ilk tanışması 5 yaşında gerçekleşmiştir. Her gece bağlama çalan babasından daha bebekken bağlamayı alıp çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun o günlerden bugünlere vazgeçemediği tek şey bağlaması olmuştur.

5 yaşında iken eline aldığı bağlama ile "Zühtü" türküsünü çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun, henüz 8 yaşındayken babasıyla birlikte düğünlerde saz çalıp türküler okumaya başladı.

Yaşıtları sokakta oyun oynarken o geceleri düğünlerde türküler söyler, gündüzleri de bugünlerde ustalık mertebesine ulaştığı bağlamasını daha iyi çalabilmek adına saatlerce ders çalışıyordu.

Ankaralı Coşkun 1996 yılında ilk albümünü çıkardı.

ALBÜMLERİ NELERDİR?

1996 yılında 19 yaşında ilk albümü "Vay Seni Vay Vay" ı müzik severlerle buluşturdu. Profesyonel manada ilk çalışması olan bu albümle daha geniş kitlelere ismini duyurduktan sonra asıl çıkışını 2001 yılında çıkan Best Of Sincan 2 albümünde okuduğu "Çilli Horozum" türküsüyle yaptı. Ustam dediği birçok sanatçının yer aldığı bu albümde Ankaralı Coşkun okuduğu eserle hem albümün çok satmasına katkıda bulunda hem de çok daha büyük kitlelere ulaştı.

2003 yılında "Yapmazdım – Pire" adlı 3. albümünü, 2005 yılında "Yalan mı – Ağır Abi" adını verdiği 4. albümünü, 2007 yılında "Karaçalı" adlı 5. albümünü, 2009 yılında "Bana ne" adını verdiği 6. albümünü çıkaran Ankaralı Coşkun kendisini tüm Türkiye'ye hatta Türkiye'yi aşarak tüm dünyaya tanıttığı 7. albümü olan "Ankara'nın Bağları" nı 2011 yılında çıkardı.

Ankara'nın Bağları türküsü 2013 ve 2014 yılında google arama motorunda tüm dünyada en çok aranan ilk 10 eseri arasında yer aldı. Yine bu türkü "Med Cezir", "Kardeş Payı" olmak üzere bir çok dizide dizi müziği olarak kullanıldı.

Mustafa Üstündağ kimdir, kaç yaşında? Mustafa Üstündağ aslen nereli, evli mi?

Ankaralı Ayşe kimdir, aslen nerelidir? Ayşe Dinçer evli mi, kaç yaşında?

Ömer Faruk Bostan kimdir, aslen nerelidir? Ömer Faruk Bostan kaç yaşında, evli mi?

  • Ankaralı Coşkun
  • Ankaralı Coşkun kimdir
  • şarkılar bizi söyler
  • kimdir
AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var
AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var

AK Parti'de kritik toplantı... Masada sıcak başlıklar var

TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı
TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı

TCMB ile Türkmenistan Merkez Bankası arasında imzalar atıldı

Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı
Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı

Macron'un aramaları reddedildi! Kriz Türkiye'ye yaradı

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor