• $7,3978
  • €8,9673
  • 443.208
  • 1569.35
15 Ocak 2021 Cuma 20:07 | Son Güncelleme:

Alev Alev'de Çelebi karakterini canlandıran Cem Bender kimdir? Cem Bender kaç yaşında, hangi dizilerde rol aldı?

Alev Alev'de Çelebi karakterini canlandıran Cem Bender kimdir" Cem Bender kaç yaşında, hangi dizilerde rol aldı"

Cem Bender, Alev Alev dizisindeki Çelebi karakteriyle gündeme geldi. Başarılı tiyatrocu Cem Bender, Trabzon'da doğdu ve eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde tamalamış ve film, dizi sektöründe bir çok projede yer almıştır. Hayat hikayesi merak edilen "Alev Alev'in Çelebi'si Cem Bender kimdir? Cem Bender kaç yaşında, nereli?" sorusunun yanıtı haberimizde.

Alev Alev dizisinde Çelebi karakterine hayat veren Cem Bender dikkat çeken isimler arasında. Birçok başarılı yapımda da yer alan Bender, Alev Alev dizisiyle hayat hikayesi merak konus oldu. Peki Alev Alev'in Çelebi'si Cem Bender kimdir? Cem Bender kaç yaşında, nereli?

ALEV ALEV ÇELEBİ CEM BENDER KİMDİR?

Bender, 1 Ocak 1965 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde tamamladı. Ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Şehir Bölge Planlama alanında yüksek lisans yaptı.

Cem Bender, 1.70 boyunda ve 55 kilodur. Altın Portakal Ulusal Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülü adaylığı bulunuyor.

ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Sultan Makamı, Seher Vakti, Saklı Yüzler, Güz Sancısı, Evdeki Yabancılar, Kurt Seyit ve Şura gibi pek çok yapımda da yer alan Cem Bender, Show Tv ekranlarında yayınlanacak olan 'Alev Alev' dizisinin kadrosunda yer alıyor. 1990 yılında sinema ile tanışan oyuncu, Berdel filminde Mahmut karakterini canlandırdı. Daha sonra Sultan Makamı, Arapsaçı, Seher Vakti, Esir Kalpler, Rüya Gibi, Saklı Yüzler, Kara Yılan, Güz Sancısı, Güldünya, Labirent, Muhteşem Yüzyıl, Ağır Roman Yeni Dünya, Evdeki Yabancılar, Sessiz, Çıplak Gerçek, Senin Hikayen, Kurt Seyit ve Şura Gülperi gibi dizi ve filmlerde rol aldı.

Sultan Makamı, Seher Vakti, Saklı Yüzler, Güz Sancısı, Evdeki Yabancılar, Kurt Seyit ve Şura gibi pek çok yapımda da yer alan Cem Bender, Show Tv ekranlarında yayınlanacak olan 'Alev Alev' dizisinin kadrosunda yer alıyor. 1990 yılında sinema ile tanışan oyuncu, Berdel filminde Mahmut karakterini canlandırdı. Daha sonra Sultan Makamı, Arapsaçı, Seher Vakti, Esir Kalpler, Rüya Gibi, Saklı Yüzler, Kara Yılan, Güz Sancısı, Güldünya, Labirent, Muhteşem Yüzyıl, Ağır Roman Yeni Dünya, Evdeki Yabancılar, Sessiz, Çıplak Gerçek, Senin Hikayen, Kurt Seyit ve Şura Gülperi gibi dizi ve filmlerinde rol aldı.

Cem Bender, 1.70 boyunda ve 55 kilodur. Altın Portakal Ulusal Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülü adaylığı bulunuyor.

<p>Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel  Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in IrakR

Sincar'daki PKK Varlığı Nasıl Son Bulacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor

Yılan belgeselciyi canlı canlı yedi! İşte o anlar