• $13,3192
  • €15,0918
  • 761.132
  • 1857.4
21 Haziran 2021 Pazartesi 15:45 | Son Güncelleme:

Ahmet Kural ve Sıla davasında yeni gelişme: Video basına sızdırıldı

Ahmet Kural ve Sıla davasında yeni gelişme: Video basına sızdırıldı

Ünlü şarkıcı Sıla, Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiği iddiası ile mahkemeye başvurmasının ardından ortaya çıkan videosuyla ilgili harekete geçti. Sıla, şarkı söylediği videonun Ahmet Kural'ın avukatı tarafından basına servis edildiği iddiasında bulunarak 'Sanki şiddet görmemiş, iftira atıyormuşum ve eğleniyormuşum gibi haber yapılmasını sağladılar' derken şikayette bulundu.

Ahmet Kural'ın Zekiraköy'deki evinde 29 Ekim 2018 tarihinde şiddete uğradığı iddiası ile mahkemeye başvuran Sıla, gündeme bomba gibi düşmüştü. İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'nca Ahmet Kural hakkında 'hakaret', 'tehdit', 'basit yaralama' suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açılmıştı.

16 ay 20 gün hapis cezasına alan Ahmet Kural'ın dosyasının istinafa gitmesinin ardından karar bozuldu. Şiddet haberlerinin ortaya çıktığı ilk zamanlarda Sıla'nın şarkı söylediği video basında yerini aldı.

Olaydan 18 saat sonra ortaya çıkan video gündemde deprem etkisi yaratırken davanın delil dosyasına konulmuş ve görüntülerde şarkıcının kolundaki ve yüzündeki darp izlerinin görülmediği uzunca bir süre konuşulmuştu.

Günaydın'dan Dilek Yaman Demir'in haberine göre; Görüntülerin yayınlaması ardından Sıla savcılığa başvurdu. Ünlü şarkıcı, Ahmet Kural ile yaşadığı hadiseden sonra şiddet nedeniyle üzüntüsünün devam ettiği sırada psikiyatristi Cem Mumcu'yla görüşme yaptığını belirtti.

Psikolojisinin düzelmesi için Mumcu'nun isteği üzerine şarkı söylediğini anlatan Sıla, şu ifadeleri kullandı: 'O sırada çekilen video basına sızdırıldı. Videonun bir kesimi kesilip çıkarılmak suretiyle haber yapıldı... Sanki ben şiddet görmemişim, bu iddiaları uydurmuşum, vücudumda ve yüzümde herhangi bir darp cebir izi yokmuş, sonrasında gülüp eğlenmişim gibi kamu oyunu yanıltıcı ve soruşturmanın seyrini benim aleyhime etkileyici bir haber yapıldı...

Bu haberle ilgili görüntülerin Ahmet Kural ve avukatı tarafından servis edildiğini söylediler. Bu yayın sonrasında kamuoyunda bir kısım insanlar benim gerçekte şiddet görmediğim halde bu iddiayı ve delillerini uydurduğum gibi bir düşünceye kapıldılar. Ve üzerinde oynanan bu görüntüler aleyhime delil oldu.'

Sıla'nın ihbarı üzerine Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın hakkında, 'adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçundan soruşturma başlatıldı.

Savcılık, her ne kadar Sıla'nın psikiyatrisi tarafından sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntüleri kırparak tahrif ederek veya tahrif edildiğini bilerek, bu görüntüleri basın organlarına verip yayınlanmasını sağladıkları ve sonrasında soruşturma dosyasına ibraz etmek suretiyle soruşturmayı Kural lehine etkilemeye çalıştığını iddia edilen avukat Sibel Aydın'ın suçu işlediğine dair yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle dosyanın kapatılmasını istedi.

Borsa rekor seviyeyi gördü
Borsa rekor seviyeyi gördü

Borsa rekor seviyeyi gördü

Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...
Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...

Başkan Erdoğan'dan asgari ücret mesajı! Büyük artış geliyor...

Hedefi 12'den vuruyor! SİHA'ların gözü aydın
Hedefi 12'den vuruyor! SİHA'ların gözü aydın

Hedefi 12'den vuruyor! SİHA'ların gözü aydın

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı