• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
5 Ağustos 2021 Perşembe 09:25 | Son Güncelleme:

Haluk Levent, yangınların söndürülmesi için AHBAP'la helikopter kiralıyor

Haluk Levent, yangınların söndürülmesi için AHBAP'la helikopter kiralıyor

Türkiye'de yaşanan orman yangınları tehdidini sürdürürken yardıma koşan ünlü isimlerden biri de Haluk Levent oldu. Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada AHBAP Derneği'yle bir helikopter kiraladıklarını açıkladı. Helikopterler Orman Müdürlüğü ekipleriyle koordineli olarak çalışacak.

AHBAP Derneği ile yardıma ihtiyacı olan herkese koşan Haluk Levent, Türkiye'nin farklı bölgelerinde yaşanan orman yangınları için de kolları sıvadı. Afet bölgelerinde mağdur olan vatandaşlar için yardım dağıtan Haluk Levent, son paylaşımı ile heyecanlandırdı.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Levent, 'Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri ile görüştük. Ahbap Derneği olarak Kazakistan'dan geniş su deposu olan 1 helikopter kiralıyoruz. En az 5 gün kalacak. Marmaris bölgesine göndereceğimiz helikopter Orman Müdürlüğü ekipleri ile koordineli çalışacak. Umarım bir aksilik çıkmaz' derken açıklamalarına şu şekilde devam etti:

'Bilgi açısından yazayım. Türkiye'de her şirket, bazı kurum, dernek ve şahıslar kamu yararına uçak, helikopter kiralaması yapabilir. Bakanlıklar da kiralama yaparlar. Belediyeler de. Bir anda binlerce yorum geldi şaşırdım.'

Kendisini devletle de kıyaslayan sosyal medyadan yanıt veren Levent, 'Devletin kanunları çerçevesinde. Devletin onay verdiği dernek ile. Devletin izin verdiği basit Helikopter kiralama işini paylaştık. Vay arkadaş. Devletle karşılaştırılıyoruz. Yapmayın, etmeyin! Devlet kurumları ile koordinasyonda olmasak bunu yapamazdık. Gerçekten üzülüyoruz' ifadelerini kullandı.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!