• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
4 Aralık 2020 Cuma 09:15 | Son Güncelleme:

Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı nerede? 3 Aralık MasterChef nerede çekildi?

Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı nerede" 3 Aralık MasterChef nerede çekildi"

MasterChef Türkiye'de bu haftanın dış çekimi 3 Aralık Engelliler Günü'ne özel Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda gerçekleşti. Yüreklere dokunan bölümü ile izleyicilere duygulu anlar yaşatan MasterChef'te takımlar dokunulmazlık yarışında yemeklerini milli engelli oyunculardan oluşan misafirlerine yaptılar. Peki, Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı nerede?

MasterChef Türkiye'de stüdyo dışı çekimler devam ediyor. 3 Aralık MasterChef çekimleri, Engelliler Günü'ne özel olarak gerçekleştirildi. MasterChef Türkiye yüreklere dokunan bölümü ile izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Takımlar yemeklerini engelli oyunculardan oluşan misafirlerine yaptılar. Peki, 3 Aralık MasterChef nerede çekildi? Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı nerede?

3 ARALIK MASTERCHEF NEREDE ÇEKİLDİ?

3 Aralık MasterChef, Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda çekildi.

FEYZULLAH KIYIKLIK ENGELLİLER SARAYI NEREDE?

Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı, Barbaros Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi No:151 Bağcılar / İstanbul adresinde yer alıyor.

FEYZULLAH KIYIKLIK ENGELLİLER SARAYI HAKKINDA

Bağcılar Belediyesi tarafından 2011 yılında yapılan Engelliler Sarayı, Bağcılar’da yaşayan tüm engellilerin sosyal, kültürel, sanatsal, mesleki eğitim ihtiyaçlarına cevap vermek üzere inşa edilmiştir.

Bina; 180 araçlık kapalı otopark, geniş fuaye alanları, atölye odaları, sinema/tiyatro salonları gibi birimleri bünyesinde barındırmaktadır.

Ayrıca 25 atölye odası bulunan yapıda; 2 konferans salonu, bir kapalı sinema ve bir çok amaçlı salonun yanı sıra yemek ve pasta atölyesi de bulunmaktadır. Teknik özellikleri bakımından da engellilere göre dizayn edilen binanın atölye kapıları otomatiktir. Lavabo ve tuvaletler de engelliler için özel olarak düzenlenmiştir.

Türkiye’de bir ilk olan Engelliler Sarayı’nın zemin katında; hidroterapi havuzu, 2 adet tekstil atölyesi, mantar üretim atölyesi, ahşap oyuncak üretim atölyesi, sergi alanı, görme engelliler yürüyüş parkuru, görme engelliler sınıfı, mağaza satış reyonları ve depolar yer almaktadır.

Giriş katta kantin ve oyun salonu, öğretmenler odası, el becerisi atölyesi, halı-kilim atölyesi, kadın ve erkek kuaförlük eğitim sınıfı, 2 çok amaçlı genel eğitim sınıfı, bilgisayar odası ve danışma birimi bulunmaktadır.

Müzik ve sanat atölyeleri, psikolojik danışmanlık birimi, idare odaların bulunduğu ikinci katta ise; gündüz bakım evi ve kütüphane yer almaktadır.

Üçüncü kat; fuaye, sergi salonu, iki seminer salonu, sinema salonu ve çok amaçlı salondan oluşurken teras katta; mutfak ve yemek eğitimi, pasta ve hazır pişirme merkezi, restoran, kapalı oyun salonu bulunmaktadır.

<p>'Bir takım kuruluşlar Türkiye'deki medya kuruluşlarını  fonluyorsa bunun bir bedeli var. Bu kurul

Emin Pazarcı: Dijital vatan tehdit altında

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?