• $8,754
  • €10,3906
  • 495.67
  • 1391.06
10 Haziran 2021 Perşembe 11:14 | Son Güncelleme:

18 haftalık hamile Bengü koronavirüs aşısı oldu... O anları Instagram'dan paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın müzisyenlere aşıda öncelik tanındığını açıklamasının ardından ünlü şarkıcı Bengü de koronavirüs aşısı yaptıran isimler arasında yerini aldı. 18 haftalık hamile olan Bengü o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Sağlık Bakanlığı mRNA aşısı yaptırmak isteyen hamilelere, 'Gebelikte KOVİD-19 mRNA aşısının uygulanmasına ilişkin veri bulunmamaktadır' uyarısını yapmıştı.

Koronavirüs nedeniyle uzun zamandır sahne alamayan müzisyenler için Sağlık Bakanlığı, aşı önceliği verirken ünlü isimler sıraya girdi. 18 haftalık hamile olan ünlü şarkıcı Bengü BioNTech aşısı yaptırdı. Bengü'nün aşı olması, hamilelerle ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşısı yaptırmak isteyen hamilerle yönelik uyarısında şu ifadeleri kullanmıştı: 'Gebelikte KOVİD-19 mRNA aşısının uygulanmasına ilişkin veri bulunmamaktadır. KOVİD-19'u ağır geçirme riski yüksek olan gebelere kendi istekleri halinde aşı uygulanabilir. Aşının gebeliğin ilk üç ayında uygulanmaması tercih edilir'

Konuyla ilgili çok fazla soru alan Bengü, aşı olduğu anları sosyal medya hesabından paylaşırken şu notu düştü:

'Sağlık Bakanlığı'mızın aşı programında müzisyenlerin de aşılanmaya başlamasıyla birlikte, bugün ben de aşımı oldum... Bu konuda çok soru aldığım için de çok kıymetli hekimlerimize danışarak, başta sevgili doktorumuz Prof. Dr. Ferhat Çekmez'den de edindiğim bilgilerimi sizlerle paylaşmak isterim. Herkes gibi biz gebelerin de aşılanması çok önemli. Özellikle 3.ay bittikten sonra koronavirüs aşılarından herhangi birini güvenle yaptırabiliriz.

Gebelikte bağışıklık sistemimiz de biraz baskılandığı için aşı olmak çok daha önemli hale gelmektedir. Vücudumuzda oluşan antikorlar bebeğimize de geçeceği için bebeklerimiz de doğduklarında koronavirüse karşı doğal bağışıklık kazanmış olacaklar.

Aşı ile hem kendimizi hem bebeklerimizi korumuş olacağız. Devletimize, Sağlık Bakanlığı'mıza ve tüm sağlık çalışanlarına sonsuz sevgiler ve teşekkürler. Oğluma ve bana şifa olsun inşallah.'

<p>Birçok başarılı şarkının altına imzasını atmış olan  ünlü şarkıcı Merve Özbey, geçtiğimiz yıl vef

Merve Özbey'den vefat eden babasına duygusal paylaşım

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu

Ölen çocukların fotoğrafları Gazze'deki bir binanın enkazı üzerinde sergilendi

Kral Kızı Hamamı ziyarete açılıyor