• $ 5,8122
  • € 6,5534
  • 238.344
  • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sibel Can için düşünülen şarkıyı ben söyledim

Zeliha Sunal, uzun süren sessizliğini ‘Nankör’ şarkısıyla bozdu. Yeni projesiyle hayranlarının karşısına daha dişi bir görüntüyle çıkmak isteyen sanatçıyla, bir video izleme sitesinde kendisine ait olan Handcraft TV kanalından konser maratonuna kadar birçok konuyu mercek altına aldık.

x

-Yeni singlenız “Nankör” Azeri şarkıcı Aygün Kazımova’nın şarkısından uyarlama. Siz nasıl keşfettiniz şarkıyı?

Bir gece Murat Yeter ve Arsevi (Yeter) ile beraber yeni bir şarkı bulmaktan söz ediyorduk. Arsevi de Sibel Can için düşündüğü bu şarkıyı bana dinletti. Çok sevdim ve derhal bestecisini bulalım dedik. Gecenin geç saatinde besteci Gövher Hasanzade 'nin Türkiye'deki temsilcisi Ayşe Birgül Yılmaz 'ı aradık ve start verdik. Ayşe Birgül Yılmaz bize Azerice sözleri Celal Gurbanov'un izniyle Türkçeye uyarladı. Murat Yeter çok kısa sürede aranjesini yaptı ve işte karşınızda!
-‘Nankör’ parçanızda kimlerle çalıştınız?
Düzenlemeyi Murat Yeter yaptı. Enstrümanların çoğu canlı çalındı. Marşandiz ve Lonca stüdyolarında kaydedilen şarkıdaki klavyeli çalgılar ve davul Murat Yeter, gitar Can Şengün, klarnet Göksun Çavdar tarafından çalındı. Ritimlerde Cengiz Ercümer, mikste Murat Bulut, vokallerde Cihan Okan, Ercüment Vural, Sibel Gürsoy ve Sirel yer alıyor. Göksun Çavdar, Hasan Gözetlik, Anıl Şallıel’dan oluşan Grup Brass nefesleri sazları çaldı.

KENDİMİ YENİLEDİĞİMİ GÖSTERMEK İSTEDİM

-Yeni şarkının klibinde ve fotoğraflarında bu kez kadınsı yönü ön plana çıkan bir Zeliha Sunal görüyoruz. Bize biraz ekipten bahseder misiniz? 
Yaklaşık iki senedir sahnedeki Zeliha Sunal, yani şov kadını Zeliha Sunal'ı yansıtıyorduk. Bu kez daha dişi bir kadın sunmak istedim. Kendimi yenilediğimi göstermek istedim. Bu sahneme de yansıyacak tabii ki. Saç ve makyaj ekibini hem fotoğraflarda hem de klipte kullandık ki, görünüm değişmesin. Biraz daha sakin makyajlar, saçlar kullanıldı. Bunları planlarken sevgili dostum Aslı Ural Zühel bana kıyafet ve aksesuar seçiminde yardımcı oldu. Milano'dan özel olarak seçip getirdiği elbiseler daha butiği C25’e girmeden Zeynel Abidin Ağgül'ün objektifinin önüne geçti. Saç Erkan Kurtses, makyaj Rıfat Yüzüak tarafından yapıldı. Saç ve makyajda sadeliği koruduk. Klibi Kemal Başbuğ çekti. 12 saati geçen bir çalışma sonucu tamamladık. Çok kısa bir sürede Kemal Başbuğ kendi elleriyle montajladığı klibimi teslim etti. 

KADINLARIN OLDUĞU PROJELERDE YER ALMAYI SEVİYORUM

-Sizi çok sayıda sosyal sorumluluk projesi içinde görüyoruz. ÇEVKO, Meme Vakfı, Sigarayla Savaş Derneği… Çalışmalarınızı anlatır mısınız?
Aslında çok da fazla değil. Benim de arkamda duran vakıflarla çalışıyorum sadece. Çoğu zaman sanatçılara işini gördürünceye kadar uğraşan, sonrada bir kenara iteleyen vakıflarla da çalıştım. Ama artık sadece bana değer verene ben de elimden geleni sonuna kadar esirgemeyeceğim. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’yle neredeyse 10 sene oldu. Meme Vakfı’yla 3 sene, ÇEVKO ile de 2 senedir aktif olarak çalışıyorum. Özellikle kadınların içinde olduğu projeler yapmayı seviyorum. Bu nedenle yaklaşık bir senedir Youtube’ta Handcraft TV isimli kanalımda ambalaj atıklarının çöp olmadığını ve değerlendirildiği takdirde başka alanlarda da kullanıldığını anlatıyorum. Yaklaşık 2 milyonun üzerinde takipçim var.

41 DİLDE ŞARKI SÖYLÜYORUM

-Türkiye’nin yanı sıra, dünyanın birçok köşesinde konserler veriyorsunuz. Bu kadar tercih edilmenizdeki en büyük etken ne sizce? Önümüzdeki konser programınız nedir?
Buradaki etken kendimi her zaman yenilemem ve izleyicinin dilinden çok iyi anlamam ve çok geniş bir repertuara sahip olmam diye düşünüyorum. Ayrıca farklı dillerden de şarkı söyleyebilmek de bir ayrıcalık. Repertuarımda ABD, Avrupa, Rusya, Broadway müzikalleri, film müzikleri, dünya müzikleri, eski yeni Türkçe ve yabancı şarkılar, Latin dans müzikleri dâhil olmak üzere, yaklaşık 4000 şarkı yer alıyor ve 41 dilde şarkı söylüyorum. Türkiye'deki yabancı kökenli firmaların konuklarını da eğlendirerek ağırlıyoruz. Bu işin sadece Türk gecesi yapmaktan öte bir şey olduğunun da altını çiziyorum. Önümdeki konser programı genelde İstanbul dışında… Bir konser de Paris'te olacak.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Hafta sonu geldiğinde mutluluktan yerinde duramayan ve koşmak isteyenler...

Yarın hafta sonu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Göksel'den yıllar sonra itiraf geldi! 'O şarkıyı...'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları