• $ 6,8673
  • € 7,7306
  • 392.41
  • 115748
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Barış Pınarı'na ABD misillemesi

ABD Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanıma kararı, tarihe Barış Pınarı Harekatı’na karşı bir ABD misillemesi olarak geçecek. Yıllardır Türkiye’nin üzerinde salladıkları Demokles’in Kılıcı şantajı da aslında böylece boşa çıkmış olacak. Türkiye’ye karşı ellerinde tuttukları, sözde “en öldürücü” bu kurşun namludan çıktı. Peki sonuç?

Türkiye için yok hükmünde bir karardan fazlasını ifade etmeyecek.

“Soykırım” kararı, şantajken bir değer ifade eder, karara dönüştüğünde -tarihi bir gerçekliğe karşılık gelmediği için- etkisini çok geçmeden kaybeder. Bu şantaj, Türkiye için artık fazlasıyla can sıkıcı olmaya başlamıştı. Temsilciler Meclisi’nden sonra hangi makam onaylarsa onaylasın, Türkiye, Batı’nın neredeyse bir asırdır sistematik baskıya dönüştürdüğü bu şantaja boyun eğmeyecektir.

ABD, terör örgütü PKK/YPG’nin hamiliğini üstlenerek zaten Türkiye’nin “dostu” olmadığını kanıtlamıştır. ABD’ye hakim olan güçler, güney sınırlarımıza “PKK/YPG devleti” kurma niyetlerini açığa vurarak Türkiye ‘ye “düşman” mesafesinde durduklarını göstermişlerdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstiklal Harbimizin benzerini farklı yöntemlerle veriyoruz” sözü, bu yeni İstiklal Harbi’nin kime ve hangi güçlere karşı verildiğini de ifade ediyor. Türkiye’yi Irak’a, Suriye’ye, Libya’ya kim, hangi güçler dönüştürmek istedi? DEAŞ mı, PKK/YPG mi? Bu örgütlerin birer maşa olduğu artık tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmış durumda. Teröristlerin üzerine gittiğinde Türkiye’nin karşısına kimler geçti? Onları imha olmaktan kurtarmaya çalışanlar kimler? Dostu düşmanı görmek için bu noktaya bakmak yeterli.

ABD Temsilciler Meclisi’nin kararı, Türkiye’yi zayıflatmaz, çökertmez, en fazla yüzyıllık bir şantajın daha boşa çıkmasına hizmet eder. İki ülke ilişkileri için de bu karar, “stratejik dostluk” yalanının bitmesine, bunun yerine daha gerçekçi, daha rasyonel bir ilişki kurulmasına yol açar. Sonuçta Türkiye’ye kaybettirmek için her yolu deneyenler tek tek kaybediyor. Tarihin akışı bu yöndedir.

Beklenen zam geldi... En düşük emekli ve memur maaşı ne kadar oldu?

Beklenen zam geldi... En düşük emekli ve memur maaşı ne kadar oldu?

Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayında flaş gelişme! Dehşetin foto

Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayında flaş gelişme! Dehşetin fotoğrafları ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazını Hz. Ali Camisi'nde kıl

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazını Hz. Ali Camisi'nde kıldı

Trabzon'da oluşturulacak bal ormanı 'şifa kaynağı' kestane bal&

Trabzon'da oluşturulacak bal ormanı ''şifa kaynağı'' kestane balı üretimini artıracak