• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
20 Nisan 2020 Pazartesi 18:52 | Son Güncelleme:

Sakıp Sabancı Müzesi ile 23 Nisan'da çocuklar sesli kitaplarla buluşuyor

Sakıp Sabancı Müzesi ile 23 Nisan'da çocuklar sesli kitaplarla buluşuyor

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, çocukları sesli kitaplarla buluşturuyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nin (SSM) "Sesli Çocuk Kitapları" Sabancı Vakfı'nın katkılarıyla Yekta Kopan tarafından yeniden yorumlandı.

Daha önceki sergiler kapsamında yayımlanan "Ben Picasso", "Ben Dali", "Ben Rodin", "Ben Cengiz Han", "Ben Venedik Taciri", "Ben Halı" kitaplarının yanı sıra Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu için hazırlanan "Ben Kitap" ve çocuklara küçük yaştan itibaren konservasyonun önemini anlatan "Ben Eserleri Koruyorum" adlı kitaplar, dijital ortamda çocukların beğenisine sunuldu.

Sanatçıların hayat hikayeleriyle sanatsal üretimlerini, koleksiyonların oluşturulduğu tarihsel bağlamı ve bir müzenin işleyişine dair konuları anlaşılır bir dille çocuklara anlatmayı hedefleyen kitaplar "http://www.sakipsabancimuzesi.org/tr/sayfa/sesli-cocuk-kitaplari" adresinden indirilebilecek.

Henüz okuma-yazma bilmeyen çocuklar için de eğitici ve eğlenceli bir fırsat sunan uygulama kapsamında yayımlanan hikayelere ücretsiz ulaşılabilecek.

AA

<h3>Haftalık burç yorumlarını Astrolog Ceylin Çebi AKŞAM TV izleyenleri için anlattı.</h3>

Haftalık Burç Yorumları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2021)

1'inci Kılıçarslan'ın mezarının bulunmasında İbnü'l Ezrak, en önemli kaynak