• $ 6,1571
  • € 6,6639
  • 332.594
  • 113970
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Nev Galeri'de bir ilk: Yerli mermerden sanat eserleri

Eserlerine figüratif bir boyut kazandırarak toplumsal zenginliğe dikkat çekmeye çalışan Heykeltıraş Dinçer Güngörür’ün insana dokunan Ben, Sen, O Heykel Sergisi, Nev Galeri Nevmekan Sahil’de açıldı.

Farklı insan figürlerinden yola çıkıp, bireysel farklılıklarla birlikte toplumsal zenginliğe dikkat çeken Ben, Sen, O Heykel Sergisi ziyarete açıldı. Üsküdar Belediyesi'nin ev sahipliğinde Nev Galeri Nevmekan Sahil’de İstanbullu sanatseverlerle buluşacak olan serginin açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile çok sayıda sanatsever katıldı. Heykeltraş Dinçer Güngörür’ün Türkiye’nin mermerleri ve doğal taşlarını kullanarak ortaya çıkardığı 62 sanat eserinin yer aldığı sergi, yoğun ilgi gördü.

Serginin bir ay boyunca açık kalacağını belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptığı açılış konuşmasında, "NevMekan Sahil, yine güzel bir sergiye, güzel bir sanata ev sahipliği yapıyor. Ben de huzurlarınızda genç ve başarılı sanatçımız Dinçer Bey’e teşekkür ediyorum. Heykel sanatı son yıllarda daha çok tanınır, bilinir hale gelmeye başladı. Dinçer gibi başarılı ve genç sanatçıların bunda emeği ve katkısı oldukça çok. Sanatseverlerin dikkatini çekeceği ve çok kolaylıkla ulaşabileceği bir lokasyon burası. Sanatseverlerin uğrak yeri olacağına inanıyorum." dedi. Sergide yer alan 62 parça heykelde Türk mermeri kullandığını vurgulayan heykeltıraş Dinçer Güngörür eserleri ile ilgili şunları aktardı:  "Sergimin isminde yer alan “Ben”, dünya üzerinde var olan insanların kendisi. Bir insan ile birlikte olan kendini çözümlendirme, anlamlandırma ve var etme üzerindeki birliktelikteki “Sen”. Bu birlikteliğin oluşturduğu bir kabuk ile dışarıda bıraktığı dünyadaki diğer bütün insanlar olarak adlandırabilecek olanı da ‘O’ kavramını anlatıyor."  


<p>PKK/YPG’nin bombalarının hedefi olan Suriyeli çocuk, ´Dışarıda yürürken bir anda bomba patladı ha

MSB paylaştı! PKK/YPG’nin bombalarının hedefi olan Suriyeli çocuk konuştu: Bizden ne istiyorlar!

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Üzerine istinat duvarı yıkılan yurtta bulunan öğrenciler tahliye edildi

Eşinin yokluğunu fırsat bilen adam bakın ne yaptı?