• $ 5,6913
  • € 6,3238
  • 272.777
  • 103072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Kopernik Kitap'tan çıkan Cemal Kaşıkçı adlı kitaba dünya basını yoğun ilgi gösterdi

Kopernik Kitap, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda vahşice öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın hayatına, mücadelesine ve sırlarına ilişkin detayların anlatıldığı, "Cemal Kaşıkçı" kitabını yayın hayatına soktu. Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in de katkılarıyla hazırlanan kitap 5 şubat itibariyle raflardaki yerini aldı.

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda Suudi yetkililerce 2 Ekim 2018'de vahşice öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın hayatını, mücadelesini ve sırlarını anlatan, "Cemal Kaşıkçı" kitabı, Kopernik Kitap'tan Sinan Onuş ve gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un kalemiyle raflardaki yerini aldı.

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in Kaşıkçı'ya ilişkin daha önce yayımlanmamış bilgilerin de paylaşıldığı kitap 5 şubat itibariyle yayımlanmaya başladı. 
"Yüzyılın cinayetinin" perde arkasında yaşananlar ve Hatice Cengiz'in Kaşıkçı ile olan ilişkisine dair daha önce yayımlanmamış çok sayıda bilginin yer verildiği kitap, Cemal Kaşıkçı ve Hatice Cengiz, Evliliğe doğru, Yüzyılın cinayeti, Arkadaşları anlatıyor ve Hatice Cengiz'in günlükleri başlıklarıyla 5 bölümden ve 228 sayfadan oluşuyor. 

DÜNYA BASININDAN YOĞUN İLGİ

Kitabın yayımlanmasının hemen akabinde başta CNN olmak üzere çok sayıda basın kuruluşu, kitabın yayımlanmasını büyük bir heyecanla karşıladı.

CNN'in Arapça yayım yapan sitesinde, "Kaşıkçı'nın nişanlısı kitap yazdı" başlığıyla verilen haber, Al Jazeera'da da, "Kaşıkçı'nın gizemi ve hayatı" başlığıyla yer buldu. 

Sputnik'in Arap yayım yapan sitesinde de benzer başlıkla yer bulan Kopernik Kitap'tan çıkan "Cemal Kaşıkçı" eseri dünya basınında geniş yer buldu. 

(TM Dijital Haber Merkezi)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Deniz Bilimleri Bö

Bu Balık ´Fenerbahçe´ Adıyla Literatüre Geçti

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bursa’da yedi emin deposunda büyük yangın

Diyarbakır’da 800 yıllık İncil ve İbranice işlenmiş ferman ele geçirildi