• $ 5,715
  • € 6,3783
  • 260.642
  • 102556
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İstanbul’a piyanist yeğen

Türünün en iddialı prodüktörü Will Ackerman ve Grammy ödüllü müzisyenlerle çalıştığı ilk albümü “Zia” ile New Age camiasında büyük ses getiren genç piyanist Alexi Musnitsky, İstanbul’da yaşayan babası Jerry Musnitsky ile müziklerini İstanbul’da sunmaya hazırlanıyor.

Paris’te yaşayan yakışıklı genç piyanist Alexi Musnitsky, yarı Fransız yarı Amerikalı ve babasıyla birlikte yepyeni projelerle gönül bağını İstanbul’a taşıyor olacak. 

New Mexico’da dünyaya gelen genç sanatçı  4 yaşından beri piyano çalıyor. Musnitsky, Klasik piyano eğitimi aldığı halde yepyeni albümünde tüm iç dünyasını kendi besteleriyle ortaya koyuyor. Küçük yaşlardan itibaren Paris’te ve Amsterdam’da birçok isme piyanosuyla eşlik eden Alexi’nin bu kez kendi albümünde 4 Grammy Ödüllü Amerikalı ünlü çellist ve besteci  Eugiene Friesen şarkılarının birçoğuna konuk oluyor. 

Kayıtları New Age türünün en ünlü plak şirketlerinden Windham Hill Records plak şirketinin mirasını devam ettiren Imaginary Roads Stüdyolarında gerçekleştirilen albüm, solo piyanonun ruhu sakinleştiren ve hatta iyileştiren tarafına dokunuyor.  7 şarkılık albümüyle adeta dinleyeni  terapiye alan Alexi Musnitsky, albümün bu özelliğini şarkılardan “Sparkling Heart” parçasında iyice öne çıkarmayı başarıyor. 

 Alexi Musnitsky’nin “Zia” albümü  itunes ‘da yayınlandığı gibi spotify gibi dijital platformlarda ücretsiz olarak dinlenebiliyor.  Bestelerinde hem melankoli  hem romantizm barındıran Alexi’nin İstanbul’da yaşayan babası Jerry, oğlunun kariyerine Paris gibi İstanbul’u da eklemek üzere sürpriz konserler için harekete geçmiş durumda.  İstanbul’un “New Age”  yeğeni yakında çalışmalarını İstanbul’a taşıyor olacak.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Hamile Kediyi Pitbull´un Ağzına Böyle Attı!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Beğeni rekorları kıran fotoğraflar nasıl çekiliyor