• $ 7,3411
  • € 8,62
  • 478.263
  • 1075.52
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
26 Ağustos 2013 Pazartesi 02:00 | Son Güncelleme:

Eylül çıkarması

Yaz sezonuyla durağanlaşan İstanbul sanat ortamı sonbaharla birlikte canlanıyor. Galeriler programlarını belirledi ve birbirinden önemli sergiler eylülün ilk haftasında görücüye çıkacak. İşte kaçırırsanız pişman olacağınız etkinlikler.

BİZ VARDIK BİZ YOKTUK 

ArtSümer 5 Eylül’de Merve Üstünalp’in ilk kişisel sergisi “Biz Vardık Biz Yoktuk” ile açılıyor. Sanatçı iğne ile ipliğin düğümlerini, bir çerçevenin bitiş yeri olarak almak yerine birçok farklı hikâyenin görünmez iplerle de birbirine bağlandığı tek bir hikâyenin ortak sesini duyurmak istiyor. 

RESİM VAR MI YOK MU?   

Pi Artworks Mehmet Ali Uysal’ın “Resim” sergisiyle 11 Eylül’de sezonu açıyor. Uysal’ın üçüncü kişisel sergisinde “varla yok arasında gidip gelen resimler, var görünmüyorlar ama var olduklarını” iddia ediyorlar. Sanatçı duvara gömülü resimleri zihinlerinde yaratmaları için izleyiciyi kışkırtıyor.  

BUNU BEN DE YAPARIM!

Galeri C.A.M da küratörlüğünü Emre Zeytinoğlu’nun üstlendiği “Bunu Ben de Yaparım” adlı karma sergi yer alıyor. İKSV Tasarım Bienali ile eş zamanlı düzenlenecek sergide “bunu ben de yaparım” cümlesinin bir küçümsemeye gönderme yaptığı ve “şey”e yönelik aşağılayıcı tavrın duygusal, incelik, derin bilgi ve yetenekten yoksun olduğuna gönderme yapılıyor. Sergi 12-30 Eylül tarihleri arasında açık. Galerinin ikinci sergisi ise "Zevkli Rezalet" Olgu Ülkenciler'in sergisi ise 4-26 Ekim tarihleri arasında görülebilecek.

KESİNTİSİZ NÖBET    

Daire Galeri 4 Eylül - 5 Ekim tarihleri arasında Ahmet Duru, Buğra Erol, Candan Öztürk, Deniz Rona ve Evrim Kavcar’ın “Kayıp” isimli grup sergisine ev sahipliği yapacak. Deniz Rona, “Devre” adlı çalışmasında askerlikteki ceza pratiğini deneyimleme amacıyla yaptığı ve bir saat boyunca asker üniformasıyla tek ayak üzerinde kesintisiz olarak Galatasaray Meydanı’nda durma performansından söz ediyor. 

BİRİ, HİÇBİRİ, BİNLERCESİ

Salt’ta “Biri, Hiçbiri, Binlercesi” ile Elio Montanari yer alıyor. Salt Galata’daki ilk kapsamlı kişisel sergisinde Montanari 1980’lerden 2005’e dek, dünyanın dört bir yanındaki önemli sanat etkinlikleri ve sergilere hazırlanan sanatçıların yaratım ve üretim süreçlerini fotoğrafladı. Fotoğrafçı-sanatçı-küratör ilişkileri sürecine yer veren sergi 10 Eylül-26 Aralık’ta görülebilecek.

Küçükçekmece'de sopalar havada uçuştu, bıçaklar çekildi! O anlar kamerada

Küçükçekmece'de sopalar havada uçuştu, bıçaklar çekildi! O anlar kamerada

Tunceli'de göçerlerin doğaya saldığı atlar yaylalara renk

Tunceli'de göçerlerin doğaya saldığı atlar yaylalara renk katıyor

Altın fiyatları 10 Ağustos 2020 bugün ne kadar oldu?

Altın fiyatları 10 Ağustos 2020 bugün ne kadar oldu?

Günlük burç yorumlarında aşk hayatı! 10 Ağustos 202

Günlük burç yorumlarında aşk hayatı! 10 Ağustos 2020 burç yorumları