• $ 6,1335
  • € 6,6581
  • 333.329
  • 114789
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Edebiyat dünyası 'Muhit'te buluştu

Kültür ve edebiyatın yeni buluşma adresi Muhit yayın hayatına ‘merhaba’ dedi. Dergi ilk sayısında her yaştan şairi sayfalarında ağırladı. 

Star Gazetesi Necip Fazıl Ödülü sahibi şair İbrahim Tenekeci yönetiminde, edebiyatın güçlü isimlerini bir araya getiren yeni bir dergi yayın hayatına başladı. ’Muhit’ adıyla okurlara merhaba diyen dergi, ilk sayısında her yaştan pek çok şairi ağırlayarak, Türk şiirinin edebiyatımızdaki yerini de gözler önüne serdi.

USTA İSİMLER BİR ARADA 

Turkuvaz Medya Grubu tarafından yayımlanan Muhit, Leylâ İpekçi’nin yazısıyla açılıyor, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgileriyle zenginleşen Cahit Koytak, Arif Ay, Hüseyin Atlansoy, Nurullah Genç, Fatma Şengül Süzer, Murat Güzel, H. Salih Zengin, Mehmet Aycı, Tuba Kaplan, Zülal Sema, Ervanur Erdoğan, Ayşegül Baytut, Sibel Eraslan ve Abdullah Harmancı’nın şiir ve öyküleriyle okuyucularına farklı tatlar sunuyor. Muhit’te, son romanı Mayıs 2019’da yayımlanan Ahmet Kekeç’le yapılan bir ropörtaj da yer alıyor. Ayrıca Erol Göka, Hüsrev Hatemi, Kemal Sayar, Suavi Kemal Yazgıç da yazılarıyla Muhit’e omuz veren isimler arasında...


<p>PKK/YPG’nin bombalarının hedefi olan Suriyeli çocuk, ´Dışarıda yürürken bir anda bomba patladı ha

MSB paylaştı! PKK/YPG’nin bombalarının hedefi olan Suriyeli çocuk konuştu: Bizden ne istiyorlar!

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Aynada kendini görüp kaçan hırsız kameraya takıldı

Kontrolsüz zekanın sonuçları çok acı olabilir