• $ 7,2233
  • € 8,6061
  • 478.813
  • 1034.4
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
06 Şubat 2020 Perşembe 14:21 | Son Güncelleme:

Beykoz Tiyatro Akademisi'nin açılışı yapıldı

Akademinin Koordinatörü Yasin Çetin: Akademimiz 3 kurdan oluşacak. Her kur 8 ay sürecek. İlk kurda temel oyunculuk, diksiyon, hitabet ve beden dili gibi eğitimler olacak.

AKŞAM SANAT

Beykoz Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Beykoz Tiyatro Akademisi"nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Çavuşbaşı Kasrı Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen programda konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, akademiye ilgi gösteren öğrencilere teşekkür ederek, başarılar diledi.      

Akademinin Koordinatörü Yasin Çetin de Beykoz Tiyatro Akademisinin kurulma amacına değinerek, hitabeti düzgün, beden dilini doğru kullanan nitelikli bireyler yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. 
     
Akademi 3 kurdan oluşacak      

Çetin, aynı zamanda Beykoz ilçesinde kültürel kalkınmayı başlatmak amacıyla bu akademi projesini hayata geçirdiklerine işaret ederek, geleceğin sanatçılarını yetiştirmek istediklerini dile getirdi.

Akademi bünyesinde haftada 4 saat ders yaptıklarını aktaran Çetin, şöyle devam etti:      

"Bu eğitimlerin 2 saati okulda, 2 saati de kültür merkezimizde yapılıyor. Akademimiz 3 kurdan oluşacak. Her kur 8 ay sürecek. İlk kurda temel oyunculuk, diksiyon, hitabet ve beden dili gibi eğitimler olacak. İkinci yılda branşlaşma yapılacak. Üçüncü yılda da akademimiz, içerisinde yurt içi ve dışından alanında uzman sanatçılarla bir takım seminer ve atölye çalışmalarıyla ilk profesyonel çalışmalarını gerçekleştirebilecek."  
   
Akademi hakkında      

Toplam 16 liseden 3 bin 14 öğrencinin başvuru yaptığı akademiye, tiyatro eğitmenlerinin değerlendirme ve mülakatları sonucunda bin 100 öğrenci eğitim almaya hak kazandı.      

Akademi bünyesinde 32 derslik kurularak, ilk kurda yer alan diksiyon, sahne sanatları ve vücut dili kullanımı eğitimleri başlatıldı.      

Yaklaşık 3 yıl boyunca sürecek akademide Yasin Çetin'in yanı sıra Vahit Atan, Utku Arslan, Hülya Özata, Erdal Hedef, Ali Doğru, Ali Nur Türkoğlu, Cem Arslan ve Enis Çağlar eğitim verecek.

Bir dünya fırsat, bir dünya kriz 'Doğu Akdeniz…'

Bir dünya fırsat, bir dünya kriz 'Doğu Akdeniz…'

Zamanın hayatımıza ve çevremize etkileri

Zamanın hayatımıza ve çevremize etkileri

BİM 7 Ağustos aktüel ürünler kataloğu yayınland�

BİM 7 Ağustos aktüel ürünler kataloğu yayınlandı!

Süt içmiyorsanız incir tüketin! İncirin bilinmeyen faydalar

Süt içmiyorsanız incir tüketin! İncirin bilinmeyen faydaları