• $8,3356
  • €9,735
  • 501.16
  • 1107.72
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
03 Ekim 2020 Cumartesi 12:03 | Son Güncelleme:

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı hayatını kaybetti

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı hayatını kaybetti
AA

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı, tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında vefat etti.

Asıl adı Mehmet Nuri Güleç olan, aynı zamanda İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı olan Fırıncı, bir süredir Bahçelievler'deki özel bir hastanede rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

AA'nın aktardığı habere göre, durumu son günlerde gittikçe ağırlaşan ve böbrek rahatsızlığı da yaşayan Fırıncı, bu sabah hayatını kaybetti.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfından yapılan açıklamada, "Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi muhterem Mehmed Fırıncı ağabey Hakkın rahmetine kavuştu. 92 yıllık ömrünü Kur’an ve iman hizmetinde geçiren, tevazuu, şefkati, nezaketi ile gönüllerde taht kuran, asrımızın mühim bir Kur’an tefsiri olan Risale-i Nur’ların neşriyatında ve birçok dünya diline çevrilmesinde çok önemli hizmetler gören muhterem ağabeyimizi Rahmet-i Rahmana uğurladık. Cenaze namazı 4 Ekim Pazar günü öğle namazında Eyüp Sultan Camiinde kılınacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Eyüp Sultan Cami haziresine defnedilecektir." ifadeleri kullanıldı.

BAKAN GÜL'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Gül paylaşımında, "Mehmet Fırıncı Ağabey emaneti Rabbine teslim etmiş. Mekanı cennet olsun. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN MESAJ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından Mehmet Fırıncı için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Soylu paylaşımında, "Mehmet Fırıncı ağabey... Şefkati, muhabbeti, asaleti ve tevazusuyla gönülleri rahatlatırdı... Cenab-ı Allah rahmet eylesin." ifadelerini kullandı.

<p>AA'nın Azerbaycan Savunma Bakanlığı'na dayandırdığı habere göre, çatışmaların, ağırlıklı olarak c

Berde'yi hedef alan Smerç roketatar sistemi imha edildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Denizi olmayan Kayseri'den Japonya ve Rusya'ya somon ihracatı

Atatürk'ün katıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından fotoğrafları