• $ 6,821
  • € 7,5797
  • 380.134
  • 106812
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
29 Ocak 2020 Çarşamba 19:48 | Son Güncelleme:

Avustralya'da korona virüsü vaka sayısı 7'ye yükseldi

Avustralya'da sağlık kontrolüne giren Çin vatandaşında korona virüsü tespit edilmesiyle ülkede kaydedilen vaka sayısı 7'ye yükseldi.

Çin'den yayılan ve dünyayı alarma geçiren korona virüs vakası Avustralya'da da arttı. Queensland Eyaleti'nde ilk kez rastlanan virüsle birlikte Avustralya'da kaydedilen korona virüs vaka sayısı 7'ye ulaştı. Vaka, 44 yaşındaki hastanın tecrit altında tutulduğu Queensland'de bulunan sağlık merkezi tarafından doğrulandı.

Victoria eyaletinde 1 kişi Çin seyahati dönüşünden iki gün sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde hastanın korona virüsü taşıdığı tespit edildi. Virüs taşıyan kişi ve ailesi karantina altına alındı.

KARANTİNA MERKEZİ KURULDU

Ülke genelinde tedbirler hat safhaya yükselirken Başbakan Scott Morrison açıklamalarda bulundu. Virüsün ortaya çıktığı Wuhan şehrinde bulunan Avustralyalıların tahliyeleri için çalışma başlattıklarını belirten Morrison, ayrıca turistik Noel Adasında karantina merkezi kurduklarını ifade etti.

Son vakalarla birlikte ülke genelinde kesinleşmiş 7 korona virüsü tespit edilirken, 16 kişinin de virüs şüphesiyle karantina da tutulduğu belirtildi.

(İHA)


Balık Gölü martıların yuvası oldu

Balık Gölü martıların yuvası oldu

HAVELSAN robotları konuşturacak, ilk araç yolda

HAVELSAN robotları konuşturacak, ilk araç yolda

Yüz şekline göre allık sürmenin püf noktaları

Yüz şekline göre allık sürmenin püf noktaları

'Türkiye'nin Maldivleri' Salda Gölü kontrollü olarak ziyarete aç

''Türkiye'nin Maldivleri'' Salda Gölü kontrollü olarak ziyarete açıldı