• $8,7572
  • €10,4073
  • 498.711
  • 1391.06
25 Mayıs 2021 Salı 15:45 | Son Güncelleme:

Üstad Necip Fazıl Kısakürek vefatının 38. yıl dönümünde kabri başında anıldı

Üstad Necip Fazıl Kısakürek vefatının 38. yıl dönümünde kabri başında anıldı
AA

Türk edebiyatının üstadı Kaldırımlar şairi Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 38. yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere pek çok siyasi isim de sosyal medya hesaplarından usta kalemi yad eden mesajlar yayımladı.

Şair, yazar ve mütefekkir Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 38. yılında mezarı başında yad edildi.

AA'da yer alan habere göre; Kısakürek'in Eyüp Sultan Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma etkinliğine, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, İstanbul Müftüsü Mehmet Emin Maşalı ile Kısakürek'in torunu Emrah Kısakürek ve sevenleri katıldı.

"HASRETLE ANIYORUZ"

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, dualar edildi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, anma etkinliği sonrasında büyük üstat, büyük şair, fikir adamı Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının 38. yılı dolayısıyla bir araya geldiklerini belirtti. Alpaslan, "Rabb'im mekanını cennet eylesin. Bugünkü bizim neslimizi, Türk gençliğini fikirleriyle düşünceleriyle yaşamıyla çok etkileyen, Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli düşünce ve fikir adamlarından birisiydi. 38 yıldır olduğu gibi bugün de yokluğunu, fikirlerini, aramızda olmayışını hasretle anıyoruz. Her ne kadar kendisi olmasa da fikirleriyle o muazzam şiirleriyle her zaman gönlümüzde yeri var." dedi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de Kısakürek'in "Utansın" şiirini hatırlatarak, "Her bir beyti, her bir mısrası bir konferansa konudur şu anda bile okunduğunda. Her bir mısrası derin konular içeren üstadımıza Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

MESAJLARLA YAD EDİLDİ

Üstadın ölüm yıl dönümü vesilesiyle pek çok siyasi isim sosyal medya hesaplarından mesaj yayımladı.

<p>Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, milli imkanlarla geliştirilen ve mühimmatlı test atışını ba

Sabit Kanatlı Akıllı Vurucu İHA Sistemi Alpagu vitrine çıkıyor

Fenerbahçe'nin yeni hocası sonunda belli oluyor

Fenerbahçe tarihi transferi bitiriyor! İmza an meselesi...

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu