• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Haziran 2020 Çarşamba 17:09 | Son Güncelleme:

2 bin 500 yıllık gün yüzüne çıkıcak... Şehrin yeni turizm kapısı olacak

2 bin 500 yıllık gün yüzüne çıkıcak... Şehrin yeni turizm kapısı olacak

Sinop'ta hayata geçirilecek Sinop Şehir Meydanı Projesi ile kentin tarihini aydınlatacak 2 bin 500 yıllık surlar gün yüzüne çıkacak.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, açıklamasında AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve yetkililerle Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u ziyaret ettiklerini ifade etti.

Bakan Kurum’u ziyaretlerinin detayını açıklayan Vali Karaömeroğlu, çok önemli buldukları meydan projesinin son durumu hakkında bilgi verdiklerini ve hızlandırılması için Bakan Kurum’un da gerekli talimatları verdiğini vurguladı.

Vali Karaömeroğlu, tarihi surların yerli ve yabancı turistlere açılacağını bu sebeple çevrede bulunan kamu ve özel sektöre ait binaların yıkılacağının altını çizdi.

Karaömeroğlu açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Sinop Şehir Meydanı Projesi'nde ilk olarak Jandarma Gazinosu'nun boşaltılarak Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) devri hususunda mutabakat sağlandı. İkinci adım olarak eski Ağız ve Diş Sağlığı binasının bulunduğu mevcut alana tarihi dokuya ve meydan projesine uygun turizm çarşısının yapılması planlanmıştır. Aynı bölgede bulunan Sinop Belediyesi hizmet binasının da başka bir yere taşınarak yıkılması planlama dahilindedir. Bu kararlara ilişkin projeleri hızlı bir şekilde tamamlayarak vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek, kentimizi marka şehir yapacak, bir kültür ve turizm şehri haline dönüştürecek adımları atmaya devam edeceğiz."
<p>Yurt genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla Marmara’nın batısının çok bulutlu, gece saatl

Bugün hava nasıl olacak? Gök gürültülü sağanak bekleniyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Taze pasta nasıl anlaşılır?

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi