• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
25 Kasım 2020 Çarşamba 01:17 | Son Güncelleme:

Pandemide ‘sürekli ihracat' için proje

Pandemide ‘sürekli ihracat' için proje

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), Kovid-19 salgını sürecinde ihracatçı KOBİ'lerin küresel pazarlarda ortaya çıkan fırsatları dahi iyi değerlendirmesi ve rekabet üstünlüğü sağlaması amacıyla ‘Pandemide İhracat Projesi' başlattı.

Demir çelik, hazır giyim, kimya, mobilya ve tekstil sektörlerindeki firmalara yönelik hazırlanan projede, pandemi sürecinin getirdiği seyahat ve fiziki birliktelik engeliyle tüketim alışkanlıklarındaki değişimlere odaklanılarak, sistemli ve etkili planlamayla ihracatta sürekliliğinin sağlanması amaçlanıyor.

BAŞVURULAR AÇILDI

En fazla 30’ar firmayla üçer aylık periyotlar halinde yürütülecek projeyle ilgili açıklamalarda bulunan AKİB Genel Sekreteri Mehmet Ali Erkan, “Projede birliklerimize üye KOBİ’lerimizin güçlenmesini hedefliyoruz. Firmasına farklı bir gözden bakılarak destek verilmesini isteyen ihracatçıların başvurularını almaya başladık” diye konuştu.

ARALIKTA HIZLANIYOR

Aralıkta projenin hızlanacağını kaydeden Erkan, “Katılımcı firmaların ihracatına başlamayı ya da ihracatını artırmayı planladıkları ürünlerin GTİP’lerini ve dünyadaki pazar paylarının belirlenmesini sağlayacağız. Potansiyel pazarların tespiti, mevcut portallara üyelik önemli” dedi.

<h3>Siyasetin gündemi reform ve ittifak çalışmaları oldu. Peki muhalefet neden reform ve ittifak çal

Siyasetin gündeminde ne var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu

1 milyon kibritle öyle bir şey yaptı ki