• $8,2747
  • €10,064
  • 488.658
  • 1460.9
26 Nisan 2021 Pazartesi 19:23 | Son Güncelleme:

KOBİ'lere dijital güç

KOBİ'lere dijital güç

Türk Telekom, İTO'nun Avrupa Birliği destekli KOBİ'lerin dijitalleştirilmesi projesinin nihai ürünü olan ‘dijitalkobim.org' platformunun stratejik ortağı oldu. Platformla Türk Telekom, İstanbul'daki 430 bin KOBİ'ye dijital güç sağlayacak.

Türk Telekom ve 430 bin işletmenin üye olduğu İstanbul Ticaret Odası (İTO), KOBİ'lerin teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanarak rekabette öne çıkmaları amacıyla önemli bir işbirliğine imza attı. Türkiye-Avrupa Birliği İş Diyaloğu Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan ve İTO koordinatörlüğüyle Paris Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında yürütülen, KOBİ'lerin Dijitalleştirilmesi İçin Eşleşme Projesi'nin önemli bir aşaması olan dijitalkobim.org platformunun stratejik ortağı Türk Telekom oldu.

430 BİN ÜYEYİ KAPSIYOR

Dijitalkobim.org web sayfası üzerinden yürütülen projeyle güvenilir ve kapsamlı kurumsal yaklaşımla, İstanbul'daki 430 bin üyenin dijital dönüşüm ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Platform, imalat ve hizmet sektörlerindeki KOBİ'lere 9 farklı dönüşüm alanında eğitim ve danışmanlık gibi hizmetleri sunarak, işletmelerin dijital dönüşümlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. İşbirliğiyle Türk Telekom, işletmelere dijital dönüşümlerini kolaylaştıracak ürün, hizmet ve çözümleri sunacak. Şirket ayrıca uluslararası ekonomi ve rekabet koşullarında fayda sağlayacak içerik ve eğitimleriyle KOBİ'leri destekleyecek.

İŞ FIRSATLARI ÇIKACAK

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, yaptığı konuşmada KOBİ'lerin dijital dönüşümün kalbinde yer aldıklarını bildirdi. Dijitalleşmenin, girişimcilere heyecan ve cesaret verdiğini belirten Avdagiç, şunları kaydetti: "Ekonomimizin ve toplumumuzun yaşam kaynağı olan KOBİ'ler, güçlü siber korumadan online tedarik yönetimi ve müşteri taleplerine online yanıt verilmesine kadar birçok mücadeleyle karşı karşıya. Dünya üzerinde ekonomiler, toplumlar, hükümetler dijitalleşiyor. KOBİ'lerimiz verimliliklerini artırmak, yeni iş imkanları oluşturmak için dijitalleşme imkanını kullanıyorlar."

ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILACAKLAR

Türk Telekom CEO'SU Ümit Önal ise, şunları söyledi: "Türkiye'de KOBİ'ler, ekonomik ve sosyal kalkınmamızın temel taşını oluşturuyor. Biz de ülkemiz için çok büyük bir potansiyel oluşturduğuna inandığımız esnaf ve KOBİ'lerimize daha verimli çalışmaları ve uluslararası pazarlara açılmaları için oldukça kapsamlı bir teknoloji desteği sağlıyor, dijitalleşme süreçlerinde de kendimizi KOBİ'lere en yakın çözüm ortağı olarak konumlandırıyoruz. Verdiğimiz hizmetlere bir yenisini daha eklemiş olmaktan gurur duyuyoruz. Çünkü, Türkiye'nin dijital dönüşümü, KOBİ'lerin dönüşümünden geçiyor."

REKABET GÜCÜ ARTACAK

Avdagiç, "Projemiz dijital ekonomide KOBİ'lerin rekabet gücünü artırmak için önemli. Projeyle KOBİ'lerin dijital potansiyellerini ve inovasyon yeteneklerini artırmayı hedefliyoruz. Ekonomimizin yeni enerjisi dijital teknolojiler, bu enerjinin hücreleri ise KOBİ'lerdir" dedi.

<p>AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş bu akşam 23:00'te Akşam TV'de... Aksam.com.tr Genel Y

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Akşam TV'ye konuk oluyor

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar

Amasya'da köy muhtarı tam kapanmada köylüler için ekmek pişiriyor