• $9,2741
  • €10,7777
  • 525.722
  • 1412.99
8 Ekim 2021 Cuma 08:10 | Son Güncelleme:

Girişimciye önemli fırsatlar! Karabağ'a yatırım çekmek için Bakü'de dev zirve

Girişimciye önemli fırsatlar! Karabağ'a yatırım çekmek için Bakü'de dev zirve

Azerbaycan Yatırım ve Kültür Zirvesi, 27-29 Ekim tarihlerinde Bakü'de yapılıyor. Zirvenin en önemli konu başlıkları arasında Karabağ'a yatırım çekilmesi ve bölgenin sürdürülebilir kalkınması yer alıyor.

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı (KOBİA) tarafından organize edilen "Azerbaycan Yatırım ve Kültür Zirvesi" 27-29 Ekim tarihlerinde Bakü'de düzenlenecek. Azerbaycan Ekonomi ve Kültür Bakanlıkları himayesinde düzenlenecek zirvede start-up'lar, iş insanları, yatırımcılar, Birleşmiş Milletler ve uluslararası örgütlerden temsilciler, Azerbaycan, Türkiye ve diğer üye ülkelerden hükümet yetkilileri bir araya gelecek.

BÖLGE ZİYARET EDİLECEK

Zirvenin en önemli konu başlıkları arasında Karabağ'a yatırım çekilmesi ve bölgenin sürdürülebilir kalkınması yer alıyor. Bu kapsamda zirvenin teması "İslam İşbirliği Teşkilatı İçinde Yatırım Fırsatlarını Artırmaya Doğru: Karabağ'da Barışı ve Kalkınmayı Sürdürmek İçin Yatırım" olarak belirlendi. Konuyla ilgili düzenlenecek çalıştaylarda Azerbaycan'ın Karabağ ve işgalden kurtarılmış diğer şehirlerinde en hızlı iyileşme için öneri ve fikirlerini paylaşabilecek tüm paydaşlar bir araya gelecek.

DEVLET VE İŞ DÜNYASI

KOBİA Başkanı Orhan Mammadov "Hem devlet kurumlarından hem de iş dünyasından önemli isimlerin gençlerle bir araya gelmesi, girişimcilere yeni fırsatların doğmasını da sağlayacaktır. Karabağ'ın ve diğer Azerbaycan şehirlerinin ekonomik olarak güçlendirilmesine yönelik işbirliği belirlemeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

START-UP'LAR DA BULUŞACAK

Zirvede bir dizi fuar, panel, kültürel etkinlik ve network çalışmaları hayata geçirilecek. Türkiye ve Azerbaycan'ın destekleriyle; bakanlar, hükümet yetkilileri, uluslararası örgütlerin temsilcileri start-up'lar, uluslararası yatırımcılar ve gençlik temsilcilerinin bir araya geleceği zirvede, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerdeki genç girişimcilerin güçlendirilmesi, bilgi ve beceri düzeylerinin artırılması hedefleniyor. Kamu ve özel sektörden pek çok önemli isimle gençleri bir araya getirecek zirve, start-up projelerinin tanıtılması için bir platform sağlayacak.

KÜLTÜRLER BİR ARAYA GELİYOR

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) Başkanı Taha Ayhan, gerçekleştirilecek zirveyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: "Zirveyle hem ekonomik kalkınma anlamında çıktılar almayı hem de kültürler ve medeniyetler arasında aktarım yapılmasını amaçlıyoruz.

  • azerbaycan yatırım ve kültür zirvesi
  • yatırım
  • kobi haberleri
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Özdemir Bayraktar'ın hayatından önemli anlar

Fotokapanla görüntülendi! Bugüne kadarki en net görüntü

Moderna ve Pfizer/BioNTech gelecek yıl aşı satışlarını ikiye katlayacak