• $8,1942
  • €9,6972
  • 502.476
  • 1150.85
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Temmuz 2020 Pazar 08:00 | Son Güncelleme:

Tiktok kör ediyordu

Tiktok kör ediyordu

5 yaşındaki Çınar, Tiktok'ta gördüğü soda şişesini bıçakla açma videosundan etkilendi. Sodayı kaşıkla vurarak açmaya çalıştı, şişe patladı. Bir anda etrafa saçılan cam parçaları gözüne isabet etti, sağ göz merceğini kaybetti.

GÖZÜNE 20 DİKİŞ ATILDI

Ankara'nın Altındağ ilçesinde yaşayan Melike ve Ramazan Ortakçı çiftinin 5 yaşındaki oğulları Çınar, 'TikTok'ta akım haline gelen 'soda açma' videosundan etkilenip, annesine soda aldırdı. Çınar, annesiyle market dönüşünde mutfağa geçip, soda şişesini kaşıkla vurarak açmayı denedi. Bu sırada şişenin patlaması sonucu cam parçaları Çınar'ın sağ gözüne isabet etti. Kanlar içinde kalan Çınar, hastaneye kaldırıldı. Peşpeşe iki ameliyat geçiren Çınar'ın, sağ gözündeki mercek alındı ve 20 dikiş atılarak taburcu edildi. 

'KİMSE BANA KIZMASIN'

n Anne Melike Nur Ortakçı, "Eve geldiğimizde ayakkabılarımı çıkarana kadar sodanın patlama sesi geldi. Bu olay 3 saniyelik. Bana kimse kızmasın, 'çocuğu nasıl görmedin' demesin. Oğlum daha önceden izlediği videoları uygulardı ama güzel, canlandırma ve tiyatral içerikli videolar çekiyorduk. Patlayan soda şişesi boğazına gelebilirdi. Şu an bana 'yeni bir göz nakil yapacağız' deseler; ben kendi gözümü vereceğim. Devletimiz bu konuya el atsın. Sosyal medyanın faydası var; ama zararı daha çok" dedi.

<p>Editör:</p><p><a href='#0'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></p><p>İYİ Parti'li Buğra Ka

27 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

ABD'nin hiçbir ülkeye vermediği F-22 Raptor uçaklarının özellikleri neler?

Sevda Demirel Hande Ataizi'ne neden tokat attı? 'Bugün olsa yine aynı şeyi yaparım'