• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
1 Aralık 2021 Çarşamba 18:26 | Son Güncelleme:

Seren Serengil aslen nereli, hastalığı nedir, son hali nasıl? Seren Serengil kimdir, kaç yaşında, sağlık durumu nasıl?

Seren Serengil aslen nereli, hastalığı nedir, son hali nasıl" Seren Serengil kimdir, kaç yaşında, sağlık durumu nasıl"

Seren Serengil sağlık durumu ile ilgili canlı yayında yaptığı açıklama üzerine magazin gündemine bomba gibi düştü. Hayranları sosyal medya üzerinden Seren Serengil'in sağlık durumu ve son halini araştırmaya başladı. Peki Seren Serengil kimdir, kaç yaşında, sağlık durumu nasıl, hastalığı nedir?

Seren Serengil yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelen isimler arasında. Bu defa sağlık sorunlarına ilişkin yaptığı açıklama sosyal medyanın gündeminde konuşulmaya başlandı. Trend aramalarda üst sıralara düşen Seren Serengil kimdir, kaç yaşında, sağlık durumu nasıl, aslen nereli, hastalığı nedir, son hali nasıl? Detaylar haberimizde.

Beyaz TV'de Söylemezsem Olmaz programında yorumculuk yapan şarkıcı Seren Serengil kötü haberi canlı yayında duyurdu. Ameliyat olmazsam eriyip gideceğim 44 kiloya düştüm dedi. Bu vahim açıklamalardan sonra Seren Serengil'in hastalığı merak konusu oldu.

SEREN SERENGİL HASTALIĞI NEDİR?

Söylemezsem Olmaz programının sunuculuğu yapan Seren Serengil, son sağlık durumu hakkında kötü haberi canlı yayında duyurdu. Zayıflamak uğruna mide ameliyatı olan ve sonrasında birçok organında ciddi hasarlar oluşan Seren Serengil 44 kiloya kadar düştü. Mide ameliyatı sonrasında ciddi sağlık sorunları yaşayan Seren Serengil 4-5 gün izin alıp sağlığımla ilgileneceğim dedi. Giderek eriyorum, boyum 4 cm kısalmış diyen Seren Serengil'in hastalığı ve son durumu hakkında merak edilenler...

Geçtiğimiz aylarda safra kesesini aldıran Serengil, gün geçtikçe zayıfladığını söyledi. Bugün sunucusu olduğu programda sağlık durumu hakkında açıklama yapan Serengil, zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Zayıflama uğruna sağlığını kaybeden Serengil, ekran başındakileri uyardı.

44 kiloya düştüm: '44 kiloya düştüm' diyen ünlü sunucu, 'Geçirmiş olduğum bu yanlış ameliyattan dolayı (mide küçültme) organlarımda sıkıntılar çıktı. Karaciğerimi kaybetmek üzereyim. Bir hafta sonu veya 4-5 gün televizyondan izin alıp sağlığımı düzeltmeye çalışacağım. Doktorlarımı zor durumda bırakmak istemiyorum. Yavaş yavaş eriyorum. 6 ayda 4.5 cm boyumdan gitmiş. Ameliyat olmazsam 1 yıl içinde resmen yok olacağım. Çok kilolu olmayanlar asla yaptırmasınlar çok kötü bir durum. Hepinize teşekkür ederim dualarınız için.' ifadelerini kullandı.

SEREN SERENGİL SAĞLIK DURUMU NASIL?

Çaresiz kaldım: 'Ölümden korkmuyorum' sözleriyle dikkat çeken Serengil, şöyle devam etti: "Zor günler yaşıyorum 44 kiloya düştüm benim ölümden korkum yok. 'Köpeklerim için çok üzülüyorum onlara kim bakacak bensiz ne yapacaklar' diye. Sendrom geçiriyorum, fenalık geçiriyorum, beynime kan gidiyor. Hayatımda hiç alkol içmedim ve siroza yakalanmak üzereyim. Geri dönüşüm sayesinde kilo almaya başlayacağım. Benim bedenimi çökertti. 'Bana bir şey olacak' diye korkuyorum. Bir şekilde iyi olmaya çalışıyorum. İlk defa çaresiz kaldım. Çok da enerjim var hayatı seviyorum sizleri seviyorum işimi seviyorum. 'Olmaz' diyorum 'işime gitmem gerekiyor' diyorum. En yakın zamanda düzelmek için çok çabalıyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum."

SEREN SERENGİL, KİMDİR?

Seren Serengil, 6 Nisan 1976 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesinde doğdu. Ünlü sinema sanatçısı Öztürk Serengil ve Nevin Teoman'ın kızıdır. 4 yaşındayken anne-babası ayrılır. Çocukluğu Nişantaşı'nda annesinin yanında geçti.

Annesi sekiz sene baleye gönderdi, klasik piyano dersleri aldırttı. İstanbul'da Yıldız Kolejinde okuduktan sonra Londra'da, sonrada İsviçre'nin Montrö kentinde Buisness okudu. Anneannesi "Marcella" adında bir İtalyandı, dedesi Türk, teyzeleri, kuzenleri hepsi İtalyan kültürüyle büyümüş. Annesi Nevin hanım Seren'i sıkı yetiştirmek için, Montrö'de rahibelerin okuttuğu, erkeklerin olmadığı, köyde bir okula gönderdi. Ancak iki sene dayanabildi.

Seren Serengil 16 yaşında sahne hayatına atıldı. 4 sene boyunca Türkiye'nin en genç assolisti olarak sahnelere çıktı.İlk sahne deneyimine 16 yaşında İbrahim Tatlıses ile aynı gazinoda assolist olarak başlayan Seren Serengil daha sonra Emrah'la sahnede ve dizilerde ikili çalışmalarıyla da çok beğeni topladı.

Türkiye ilk olarak 1990 yılında Mehmet Aslantuğ ile başrolü paylaştığı köylü güzeli bir genç kızı canlandırdığı "Başka Olur Ağaların Düğünü" adlı TRT dizisinde tanıdı.Seren Serengil 2000 yılında televizyonlarda (TGRT) üç sene evlilik programı sundu; sonra da (2012 31 ocak) ayrılan çiftleri barıştırma formatında Türkiye'deki ilk aşk temalı evlilik programların sunuculuğunu yaptı. Yayın saati çok erken diye işi bıraktı.

İlk albümünde okuduğu "Bana Herşey Seni Hatırlatıyor" şarkısı onu zirveye taşıdı.Seren Serengil'in sevilen şarkıları; Bana herşey seni hatırlatıyor", "Alışmak sevmekten daha zor geliyor", "Sen şansını kaybettin", "Mümkün değil", "Sürünüyorum", "Bu gecenin hatrına", "Ben adamı ayrılırken tanırım", "Ya seninle ya sensiz".Seren Serengil, "Benim hikayem" dediği; anne babası ayrılmış bir çocuğun hikayesini anlattığı "Nefret" adlı kitabı 29 Haziran 2007 tarihinde yayınlandı. Seren Serengil, kitabında Barselona'da yanlışlıkla uyuşturucudan kendisinin 11 gün, annesinin de 40 gün hücrede kaldığını dile getirdi.

Evlilikleri :

1. Evliliği;2000 yılında Ozan Kaçmaz'la ile evlendi iki yıl sonra 2002 de boşandılar.

2. Evliliği; şarkıcı Cengiz İmren ile 2002 de evlendi, 3 yıl sonra 2005de boşandılar.

3. Evliliği; Seren Serengil 5 Nisan 2006'da Roma Konsolosluğu'nda Musa Aytun ile evlendi. dört yıl sonra 2010 da boşandılar.

Seren Serengil, 2011 yılından beri işadamı Oğuz Aşıcı (d.1982) ile birlikteydi.

Seren Serengil, 03 Ekim 2016 tarihinden bu yana Cengiz Semercioğlu ile birlikte Star TV'de Duymayan Kalmasın programını sunmaktadır.

Albümleri:

1991 – Ayrıldık

1994 – Alıştım Sana Birtanem

1996 – Bana Yasak

1998 – Bu gecenin hatırına

2006 – Dost Bile Kalamadık

2011 – Ben Adamı Ayrılırken Tanırım

Filmleri:

1977 – Sarhoş

1990 – Alev Gibi Bir Kız

1990 – Başka Olur Ağaların Düğünü

1993 – Yasak Sokaklar

1999 – Şükran Büfe

2000 – Belalım Benim

2005 Şaşkın Assolist

Televizyon Programları:

Seren Serengil Show (TGRT)

Ayşe Gecenin Hatrına göster (TGRT)

Yeniden Başlayalım (Barışalım) (STARMAX)

Uçankuş 4×4 (Show TV)

Seren Serengil İle Evlenir Misin? (2011) (Show TV)

Yalnızlar Kulübü (2011) (Beyaz TV)

Kim Ne Derse Desin (2014) (Cine5)

Duymayan Kalmasın (2016) (Star TV)

  • seren serengil
  • seren serengil kimdir
  • seren serengil sağlık durumu
  • hastalığı nedir
Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak
Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı
Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi
Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

<p class='MsoNormal'>Bir hayalet değil ama o da duvarlardan geçebiliyor. Bu  sevimli kediyi 'GÖRMELİ

Duvarlardan geçebilen bu kediyi ‘GÖRMELİSİN'

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları