• $7,4479
  • €9,002
  • 438.235
  • 1524.49
16 Temmuz 2020 Perşembe 08:01 | Son Güncelleme:

Şehitler için 4 yıldır yürüyor

Şehitler için 4 yıldır yürüyor

Kayseri'de yaşayan Bünyamin Yurdakul, hain darbe girişiminde Şıhlı Mahallesi'nden Deve- li Meydanı'na giderek demokrasi nöbeti tuttu. O gece “Bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin ben bu yolları yürüyeceğim” diye ahdeden vatansever bu yıl 4. kez 47 km'lik yolu katetti.

SIRTINDA TÜRK BAYRAĞIYLA YÜRÜDÜ  

15 Temmuz hain darbe girişiminde demokrasi nöbeti için Kayseri'nin Develi ilçesine 47 kilometre uzaklıktaki Şıhlı Mahallesi'nden gelen 45 yaşındaki Bünyamin Yurdakul, sırtındaki Türk Bayrağı ile bu yıl 47 kilometrelik yolu 4. kez yürüdü. "2016’da hain darbe girişiminde Şıhlı Mahallesi’nden Develi Meydanı’na 47 kilometreyi arabayla gelmiştik. Allah'ım bu hain darbe girişimine emellerine ulaştırma, bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin ben bu yolları yayan yürüyeceğim diye ahdettim ve 4 senedir yürüyorum" diyen Bünyamin Yurdakul, "Bugün de bu seneki yürüyüşümü gerçekleştirdim” dedi.

EMPATİ YAPARAK AÇ SUSUZ KALDI

47 kilometrelik yolu 8.5 saatlik yürüyüş ile tamamladığını söyleyen Yurdakul, "Yürüyüşümde empati kurdum, dedim ki onlar yemek yememişler, su içmemişler 251 şehit, uzvunu kaybetmiş gaziler aklıma geliyor. Hiçbir şey yemedim, su içmedim yürüyerek meydana geldim. Allah o günü bir daha yaşatmasın" dedi. “Bu yürüyüşlerim de vatana olan sevgimden, millete olan sevgimden, devlete olan sadakatimden kaynaklı” diyen Yurdakul, “Allah nasip ederse sağlığım, sıhhatim devam ettiği sürece 15 Temmuz günleri yine o mahallemizden 47 kilometrelik yolu yayan yürüyeceğim" diye de ekledi.

<p>Peki, Ankara  kulislerinde neler yaşanıyor? CHP’de neler yaşanıyor? Millet İttifakı dağılıy

Siyasette neler konuşuluyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Milli Saraylar Resim Müzesi Açılış Programı'na katıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2021)