• $7,9647
  • €9,4602
  • 487.276
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
12 Ekim 2020 Pazartesi 07:01 | Son Güncelleme:

Protez bacak hayallerini engelleyemedi

Protez bacak hayallerini engelleyemedi

Henüz 12 yaşında sol bacağını kaybetti. Ameliyatı yapan doktorun şefkati onu o kadar etkiledi ki tüm engelleri tek tek aştı. Doktor oldu, birçok insanın yapamadığı sporları, etkinlikleri gerçekleştirip hayata tutundu.

Gökhan Daş (26), Batman’ın bir köyünde doğdu, 12 yaşında trafik kazasında sol bacağını kaybetti. 8 kardeşle yokluk içinde büyüyen Gökhan, doktoruna duyduğu hayranlıkla doktor olmaya karar verdi. Ortaokulu birincilikle bitirdi ve köyünde Fen Lisesi’ni kazanan ilk öğrenci oldu. Önce mühendisliğe girdi, 2 yıl sonra bıraktı ve 2017 yılında hayal ettiği tıp fakültesini kazandı.

BİSİKLETLE DAĞA TIRMANDI

Gökhan bununla da yetinmedi, protez bacağına rağmen bisikletle Sason’un en yüksek dağlarından birine tırmandı, 4 şehir dolaşıp 200 kilometre yol kat etti. Kayak ve rafting de yapan stajyer Dr. Gökhan Daş, “Bacağımı kaybetmem hayatımı komple değiştirdi. Şimdi en büyük hedefim ABD’de ihtisas yapıp beni tedavi eden doktorum gibi ortopedi uzmanı olmak” diyor.

Dr. Gökhan Daş, "Bacak kaslarımı geliştirmek için bisiklet sürmeye başlamıştım. Köyümde ve ailemde ilk doktor, ilk bisiklet süren kişi oldum. Bir protezle nasıl yaşanır bunu ancak 6 yılda öğrenebildim” diye konuştu.

ŞEFKATLE TÜM ENGELLERİ YIKTI

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Gökhan Daş, 12 yaşında ameliyattan uyandığında bacağının olmadığını görünce büyük bir travma yaşadığını söyledi. Daş, “Beni ameliyat eden doktor o kadar şefkatli yaklaştı ki, bu mesleği seçmemin ve tüm engelleri aşmamın en büyük nedeni oldu” dedi.

<p>İstanbul Kağıthane'deki bir iş merkezinde yangın çıktı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri

Kağıthane'de 4 katlı iş merkezinde yangın çıktı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi