• $8,3173
  • €9,7387
  • 501.283
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
29 Eylül 2020 Salı 08:00 | Son Güncelleme:

Paraşütlü tatil çatıda bitti

Paraşütlü tatil çatıda bitti

Marmaris'te iki turistin deniz paraşütüyle yolculuğu otel çatısında son buldu. Büyük korku yaşayan İngiliz turistler şans eseri yara almadan kurtarıldı.

Muğla'nın Marmaris İlçesi Uzunyalı mevkisinde bulunan sahildeki su sporları istasyonuna gelen İngiliz erkek turist deniz paraşütüne binmek istedi. Evrakları imzalayan ve bilgilendirme yapılan İngiliz turist, su sporları eğitmenleri eşliğinde sürat motoruna binerek, denize açıldı. Paraşütüyle havalanan İngiliz turistler bir süre havada süzüldü. Ancak havadayken paraşütü çeken, teknenin türbin motoruna 5 metrelik halat dolandı. 

SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

Deniz paraşütünü çeken vinç bir anda devre dışı kalınca paraşütü kontrol eden halatlar da kontrolsüz kaldı. İngiliz turist gökyüzünde rüzgarın da etkisiyle kontrolsüz şekilde savruldu. Hızla düşmeye başlayan turistler otelin çatısında asılı kaldı. Su sporları istasyonu çalışanları otele çıkıp, 4'üncü kattaki odanın penceresinden kazazedeleri kurtardı. Turistler, kazayı yara almadan atlatırken o anlar vatandaşlarca görüntülendi. 

KAPTANIN PROFESYONELLİĞİ FACİAYI ÖNLEDİ

Marmaris Su Üstü Sporları Kooperatifi Başkanı Mehmet Salih Tunç, "Deniz paraşütünü çeken sürat motoru kaptanı ve eğitmenlerin profesyonelliği ile büyük bir faciadan dönüldü. Deniz paraşütü ekipmanlarımızda bir eksiklik veya halat kopması yok. İngiliz turist hiçbir yara almadan kurtarıldı" dedi.

<p>Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı hedef alan sözleri ve Hz. Muhammed'e yönelik haka

Halk TV, İslam'ı hedef alan Fransa'yı savundu: Erdoğan Macron'a karşı gelmemeli

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ünlülerden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paylaşımları

Besinlere dair şaşırtıcı bilgiler