• $13,5558
  • €15,3591
  • 790.345
  • 1979.83
31 Aralık 2021 Cuma 20:18 | Son Güncelleme:

Özgür Can Çoban kimdir? Şarkılar Bizi Söyler Özgür Can Çoban kaç yaşında, nereli?

Özgür Can Çoban kimdir" Şarkılar Bizi Söyler Özgür Can Çoban kaç yaşında, nereli"

Özgür Can Çoban, bu akşam Şarkılar Bizi Söyler'in yılbaşı konukları arasında bulunuyor. Türk Halk Müziği “Sözleşmeli Ses Sanatçısı" olarak TRT'de görev almıştır. Peki, Özgür Can Çoban kimdir? Şarkılar Bizi Söyler Özgür Can Çoban kaç yaşında, nereli?

Şarkılar Bizi Söyler'in yılbaşı özel konukları arasında Özgür Can Çoban bulunuyor. Kanal D'de ekrana gelecek olan programa birçok ünlü isim sahne alacak. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü eğitimi alan Özgür Can Çoban kimdir? Şarkılar Bizi Söyler Özgür Can Çoban kaç yaşında, nereli?

ÖZGÜR CAN ÇOBAN KİMDİR?

Özgür Can Çoban, 14 Kasım 1994 tarihinde doğdu. Türk şarkıcı.

Sanatçı Kırşehir'de doğdu.6 yaşında 'Özgür Can Müzik Evinde' müziğe ilk adımlarını attı. Lise eğitimini sürdürürken Trt Müzik programlarında vokal ses

olarak çalışmaya başlayan Özgür Can, Trt' nin yapmış olduğu ses yarışmalarında birincilikler kazanarak aynı yıl içerisinde Trt kurumun da Türk Halk Müziği "Sözleşmeli Ses Sanatçısı" olarak görev aldı. Genç yaşına rağmen Trt Türk Halk Müziği repertuarına derleme çalışmaları yaptı.ODTÜ üniversitesinin düzenlemiş olduğu çok sayıda usta sanatçının katıldığı 'Ustalar Arasında'etkinliğinde yer alan en genç sanatçı olarak ödüllendirildi.

Elmira Dans Grubu üyeleri kimler? İşte Elmira Dans Grubu hakkında bilgiler...

2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü öğrencisi olarak akademik hayatına başlayan Özgür Can İTÜ TMDK'da Erol Parlak, Can Etili ve Zara'dan nazariyat, şan ve repertuar dersleri aldı. Sanatçı, Sahne-beden, jest ve mimik eğitimini tiyatro ve sinema sanatçısı Ziya Kürküt' den aldı. Neşet Ertaş'ın da sahne aldığı İTÜ Bağlama Günleri'nde halk müziğinin usta sanatçılarıyla aynı sahnede performans sergiledi.Emel Sayın, Zara, Kenan Doğulu, Nükhet Duru, gibi sanatçılara vokal olarak eşlik etti. Çok sayıda enstrüman çalabilen güçlü yorumu ve sesiyle Özgür Can Çoban 'Kral Türkiye Müzik Ödülleri Neşet Ertaş Altın Bağlama Ödülleri'nde "En İyi Genç Yetenek" olarak gösterildi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nden Yüksek Onur Derecesi ile Mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Performans Anasanat Dalı Çalgı - Ses Yüksek Lisans Programını Birincilik ile kazandı.

Bir çok dizi ve reklam müziği çalışmaları yaptı.

Borusan Müzik Evi'nde düzenlenen 'SecretTribe' projesi kapsamında Mercan Dede ile sahne aldı.

11.Astana Müzik Festivaline özel davet ile ülkemizden katılan tek sanatçı olarak Astana Opera Salonunda performans sergiledi.

Sanatçı 1 Mart 2019' da ilk solo albümü 'Yaralandım' Kasım 2019'da ise 2.albümü 'Sana Dair'i ve Nisan 2020' de 'Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm' single çalışmasını yayınladı.

Aynı yıl içerisinde 'Altın Kelebek Ödülleri ' ' En İyi Halk Müziği Erkek' sanatçı olarak gösterildi. 2020 İstanbul Kültür Üniversitesi Onur Ödülleri'n de Yılın En Beğenilen Halk Müziği Sanatçısı ödülünü aldı. 2020 Temmuz ayında Özgür Can çoban Ft. Zara ' Gel Hayalim 'single çalışmasını yayınladı. Show Tv de yayınlanan 'Ramo' dizisinde 'Üryan Geldim' 'Bul Getir' 'Allı Turnam' eserlerini aranjörlüğünü de üstlenerek yorumladı. Geniş kitlelere hitap eden yorumcu Özgür Can Çoban çalışmalarına devam etmektedir.

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor
Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor

Yerli ve milli olarak üretildi... Güvenlik güçlerine teslimatlar sürüyor

ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi
ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi

ATAK'a yeni kabiliyet! İlk kez görüntülendi

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı