• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
10 Ekim 2020 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Mutluluğun ressamı

Mutluluğun ressamı

Antalya'da işitme ve konuşma engelli böbrek hastası Savaş Öztürk, diyaliz tedavisinin ardından soluğu aldığı atölyesinde yaptığı resimlerle hayata gülümsüyor. Savaş'ın sosyal medyadan satışa sunduğu tabloları büyük ilgi görüyor.

Antalya'da yaşayan Bilge (64) ile Bülend Öztürk (66) çifti, 1985'te Savaş ve Barış adında ikiz bebeklerinin dünyaya gelmesiyle büyük mutluluk yaşadı. Barış'ın doğumdan 3 hafta sonra hayatını kaybetmesiyle üzüntü yaşayan çift, kısa süre sonra da Savaş'ın böbrek hastası olduğunu öğrenmeleriyle ikinci bir üzüntü yaşadı. Tedavisi devam eden Savaş, bir süre sonra duyma ve konuşma yetisini kaybetti. Uygulanan ilaç tedavisine yanıt vermeyen Savaş, 2003'ten itibaren haftanın 3 günü diyaliz tedavisi görmeye başladı. 

PSİKOLOJİK DESTEK OLMASI İÇİN

Yaşadıklarından dolayı işaret diliyle anlaştıkları oğullarının çok yıprandığını gören Öztürk çifti, ressam akrabaları Berrin İlhan'dan yardım istedi. İlhan, kuzeniyle yakından ilgilenmeye başladı. Sadece psikolojik destek olsun düşüncesiyle eğitim almaya başlayan Savaş, azmi ve kararlılığıyla çizdiği resimlerle herkesi şaşırttı. Yaklaşık 3 yıl süren eğitiminin ardından Savaş'a ait küçük bir atölye açıldı. Günün 4 saatini diyaliz makinesine bağlı geçiren, ardından soluğu atölyede alan Savaş, resimlerini sosyal medyadan satışa sunuyor.

Sempatik ve neşeli hareketleriyle herkesi mutlu eden Savaş Öztürk, böbrek hastalarına da azmi ve kararlılığıyla moral oluyor. Kovid-19'a karşı farkındalık çalışmalarıyla dikkati çeken Savaş, çizdiği resimlerle insanların daha duyarlı ve tedbirli olması gerektiği mesajını veriyor. 

<p>Ümraniye'de otobüse durak dışında binmek isteyen kadın, alınmayınca deliye döndü. Taksiyle takip

Ümraniye'de ilginç olay: Öfkeli kadın otobüsü önce yumrukladı sonra boyadı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ayvalı Barajı Gölü'ndeki görüntünün sırrı çözüldü

İstanbullular güne sisle başladı