• $7,8993
  • €9,3312
  • 483.175
  • 1206.29
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
31 Temmuz 2020 Cuma 08:00 | Son Güncelleme:

Kimsesizlerin notalı sesi

Kimsesizlerin notalı sesi

Devlet koruması altında büyüyen anne babasız Ayşe Atam, müzik öğretmeni oldu. Katıldığı ses yarışmasında birincilik elde etti. Şimdi kendisi gibi koruma altındaki çocuklara umut ışığı oluyor.

8 YAŞINDAYKEN YURDA YERLEŞTİ

Ankara'da bir lisede müzik öğretmeni olan ve aynı zamanda şarkıcılık yapan 26 yaşındaki Ayşe Atam, 8 yaşındayken devlet korumasına alındı. Müzik yeteneğiyle kaldığı çocuk evinde keşfedilen hatta bu yeteneğiyle dönemin bakanlarından İmren Aykut'un da dikkatini çeken Ayşe, eğitim hayatında doğru bir şekilde yönlendirilmesiyle Erzurum Atatürk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLİK YAPIYOR

Bu süreçten itibaren okuldaki görevinin yanında kuruluş bakımındaki çocuklar için de gönüllü müzik öğretmenliği yapan, piyano ve viyolonsel çalan Atam, geçtiğimiz aylarda sanatçı Soner Sarıkabadayı tarafından düzenlenen Evdeki Ses adlı yarışmayı kazandı. Birincilik ödülü olarak ilk single çalışmasını çıkarmaya hazırlanan Atam, "Çocuklar önce kendilerine inansınlar. Hayallerinden vazgeçmesinler" dedi.

ROL MODEL OLDU

Vaktinin büyük çoğunluğunu Çocuk Evleri’nde müzik çalarak geçiren Ayşe Atam, "Benim gibi kuruluşlarda yetişen kardeşlerime, öğrencilerime bu anlamda olumlu bir rol model olabilmek istiyorum. En büyük isteğim onlar için de umut olabilmek, onların sesi olmak" diye konuştu.

<p>İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için “FETÖ

İP milletvekili Ümit Özdağ canlı yayında açıkladı: İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ'cü

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Amida Höyük'te yapılan kazılarda 1800 yıllık kalorifer sistemi bulundu

Balık pişirirken yapılan hatalara dikkat!