• $8,0956
  • €9,5675
  • 495.027
  • 1144.45
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Temmuz 2020 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

Keko lafına kitapla cevap

Keko lafına kitapla cevap

5 yıl önce toplu taşımada kitap okurken bir kadın tarafından gizlice fotoğraflanıp, “Entel olacağım, kız tavlayacağım diye kendini yırtan İZBAN kekosu, terliklerine bayıldım” diye eleştirilen Ali Uçar kitap kurdu çıkmıştı. Uçar, şimdi de yazar oldu.

CEVABIYLA HERKESİ UTANDIRDI

İzmir’de yaşayan Ali Uçar, 5 yıl önce toplu taşımada kitap okurken gizlice çekilen fotoğrafıyla tanındı. Fabrikadaki işinden dönerken kitap okuyan Uçar, bir kadın tarafından gizlice fotoğraflanıp, fotoğrafı “Entel olacağım, kız tavlayacağım diye kendini yırtan İZBAN kekosu, terliklerine bayıldım” sözleri ile sosyal medyada paylaşıldı. Uçar paylaşıma cevap olarak, “O şahıs benim ve hiç utanmıyorum. Karşımda oturmuş olan kıza veya çevremde hiç kimsenin namusuna bakmadığım için" demişti. 

ROMANDA KENDİNİ ANLATACAK

Türkiye tarafından tanınmasıyla birlikte adeta kitap kurdu olduğu anlaşılan Uçar, olaydan 5 yıl sonra yazdığı romanla yeniden gündeme geldi. 5 yaşındayken annesi ve babası ayrılan, hayatı yokluk içinde geçen Ali Uçar, “Bu eseri alacak insanlara zaman ve maddi kayıp yaşatmayacağıma inanıyorum. Kitabın ismine, romana son şeklini verdikten sonra karar vereceğim. Romanımda kitap yazma hayali olan Ömer isimli bir genci anlattım. Henüz hiçbir yayınevi ile görüşmedim” dedi.

33 yaşındaki Ali Uçar sosyal medyada 'keko' diye lanse edildiğinde "Elbisem kirli, terliğim bindiğim metroya uygun değil. İşte zihnimi kirletemiyorum. Utanıyorum. Ama her ne olursa olsun bana kitaplar böyle olmayı öğretti. İnsan olmayı. Hayvanlaşıp çevremi kirletmiyorum. Üzgünüm, utanıyorum” şeklinde paylaşım yapmıştı. 

<p>İşgalci Ermenistan'ın Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Türkiye'yi şikayet etmediği bir Hindistan kalmı

Türkiye'yi şikayet etmediği bir Hindistan kalmıştı! Paşinyan'dan 'ateşkesi biz bozmadık' yalanı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Burçlar haftaya nasıl başlayacak? 26 Ekim 2020 burç yorumları

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Denizli'de