• $8,3165
  • €10,1187
  • 498.773
  • 1454.25
16 Eylül 2020 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

Karantinanın iyilik meleği

Karantinanın iyilik meleği

Kovid-19 sürecini Antalya'da yaşayan dede ve babaannesinin yanında geçiren üniversiteli Reyhan, kendini mahalledeki yaşlıların yardımına adadı. Her gün ziyaret ettiği komşularının ihtiyaçlarını karşılayan genç kız, berbere gidemeyen dedelerin saç ve sakal tıraşlarını da kendisi yapıyor.

Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Reyhan Yüksel (22), Kovid-19 salgını sürecinde Antalya’nın Akseki İlçesi’ne bağlı Kepezbeleni Mahallesi'nde yaşayan dede ve babaannesinin yanında kalmaya başladı. Genç kız, bir süre sonra mahalledeki yaşlıların yardımına koşmaya başladı. Yüksel, bağ bahçe işlerinde yardımcı olduğu yaşlıları sık sık ziyaret ederek maske dağıtıp, dertlerine de ortak oluyor.

AÇIK HAVA BERBER SALONU GİBİ

Evlerinin önünü adeta açık hava berber salonuna çeviren genç kız, salgın nedeniyle ilçe merkezine gidemeyen dedelerin ücretsiz olarak saç ve sakal tıraşlarını yapıyor. Yaşlılara önlük giydirip makineyle saç ve sakallarını özenle kesen Yüksel, sırada bekleyenlere sıkılmamaları için gazete veriyor. Gazetelerini okuyarak sıranın kendisine gelmesini bekleyen yaşlılar, renkli ve ilginç görüntüler oluşturuyor.

Hijyen kurallarına dikkat eden Reyhan Yüksel, sürekli eldiven ile maske takıyor ve her tıraştan sonra kullandığı makineleri dezenfekte ediyor.

<p><b >KADEMEL<b >İ <b >NORMALLE<b >ŞME DÖ<b >NEM<b >İ / 17 MAYIS –

Kademeli normalleşme sürecinde vaka sayıları düşmeye devam eder mi?

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı