• $7,4228
  • €9,0383
  • 443.047
  • 1542.45
10 Ağustos 2020 Pazartesi 09:53 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamaları...

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamaları...

Kabine Toplantısı vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyordu. Koronavirüs salgını nedeni ile uzun bir süredir video konferans ile yapılan kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yüz yüze gerçekleşti.

Uzun bir süredir video konferans ile yapılan kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında uzun sürenin ardından yüz yüze gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

KABİNE TOPLANTISI SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her gün saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabileceklerini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni normal dediğimiz düzenin bir süre daha devam edeceği gerçeğine kendimizi alıştırmalıyız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

Sözlerine vefat yıl dönümleri dolayısıyla Abdürrahim Karakoç ve Cahit Zarifoğlu'na bir kez daha Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Erdoğan, bu şairlerin sadece kendi dönemlerini değil, nesilleri etkileyecek eserler bırakmış iki gönül insanı olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, Karakoç'un "Beden ölür, çürür cana bakın siz / Kim kiminle yürür ona bakın siz / Bırakın dönsün dönme dolaplar haktan hakikatten yana bakın siz" dizeleri ile Zarifoğlu'nun "Bir duruşu olmalı insanın / Bir bakışı, bir anlayışı, bir aşkı, bir davası olmalı." dizelerini hatırlattı.

Karakoç'un hatırasını yaşatma sorumluluğunu ve Zarifoğlu'nun mücadelesini yeni nesillere emanet ettiklerini belirten Erdoğan, "Mütefekkiri, sanatçısı, yazarı, şairi azalan bir millet kalbi ve damarları kuruyan bir insan gibidir, bir süre sonra yok oluşu kaçınılmazdır. Bu bakımdan medeniyetimizin sembolleri olan değerlerimize iyi sahip çıkarken yeni değerleri yetiştirmenin de çabası içinde olmalıyız. Milletimize ve insanlığa bırakacağımız miras bu olacaktır." diye konuştu.

<p>HDP Esenyurt ilçe binasında asılı, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterleri

HDP binasına baskın

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

Kilo vermek için iştah kapatan besinler